ru ua

АТ "Харківгаз" продіагностує 3,7 тис. км газових мереж області

АТ "Харківгаз" продіагностує 3,7 тис. км газових мереж області Ілюстративне фото (УНІАН)

У переважній більшості випадків ушкодження виникають на газопроводах, що експлуатуються понад 40 років

З початку року АТ "Харківгаз" провело комплексне приладове обстеження понад 1 тис. км розподільних газопроводів. Всього, у цьому році необхідно перевірити 3,7 тис. км газових мереж. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Під час діагностики фахівцями компанії виявлено 240 пошкоджень на газових мережах. У переважній більшості випадків ушкодження виникають на газопроводах, що експлуатуються понад 40 років.

"В Харківській області 1,5 тис. км газопроводів відпрацювали свій термін експлуатації. Чим старше газопровід, тим більше ризик аварійної ситуації на ньому. Тому газові мережі старше 40 років обов'язково діагностуються щороку. Через старіння газорозподільної системи в цьому році в області буде обстежено на 200 км газопроводів більше ніж у минулому. Що стосується заміни зношених мереж, тарифом на розподіл та інвестиційною програмою, затвердженими НКРЕКП для АТ "Харківгаз", передбачено видатки на мережі, споруди і обладнання на них - 11 млн гривень на рік", - йдеться в повідомленні.

За словами прес-служби, враховуючи протяжність зношених мереж, реальна потреба становить 200 млн гривень.

"Як і у випадку з людиною, чим старше вік газопроводу, тим більше уваги необхідно приділяти. І тут важлива наявність сучасного обладнання, інструментів, досвід та кваліфікація фахівців, які діагностують мережі", - зазначив начальник лабораторії електрохімічного захисту газопроводів АТ "Харківгаз" Олег Плиско.

У компанії також повідомили, що найбільший обсяг робіт з комплексного обстеження газопроводів припадає на літній період. "Під час діагностики за допомогою спеціальних високоточних приладів проводиться технічна оцінка стану газопроводу, вимірювання товщини стінки металу труби, ізоляції, виявляються корозійні процеси, місця пошкоджень газопроводів і витоків газу. Це дозволяє попередити аварійні ситуації на мережах в опалювальному сезоні. Але, через низькі тарифні заробітні плати, що встановлені регулятором - НКРЕКП, АТ "Харківгаз" не вистачає персоналу. Зараз в компанії вакантно більше 40% фахівців та робітничих професій", - йдеться в повідомленні прес-служби.