Антимонопольний комітет оштрафував 7 АЗС на 204 млн гривень

НовиниЕкономіка    28.10.2016 - 17:44
Фото: АМКУ оштрафував 7 АЗС
Фото: АМКУ оштрафував 7 АЗС

Нафтотрейдери оштрафовані за узгоджене завищення цін

Антимонопольний комітет України оштрафував 7 автозаправних станцій на 204,325 млн гривень за узгоджені дії на ринку. Про це повідомляє прес-служба комітету.

Згідно з повідомленням, відповідне рішення було прийнято АМКУ 28 жовтня 2016 після розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій між ТОВ "Золотий екватор", ТОВ "ВОГ Рітейл", пп "Окко нафтопродукт", ТОВ "Альянс Холдинг", ПІІ "АМІК Україна" і ТОВ "Сокар петролеум".

Встановлено, що зазначені АЗС з січня 2013 року по січень 2016 року одночасно або майже одночасно (з інтервалом у кілька днів) міняли роздрібні ціни реалізації бензину марки А-95 і дизельного палива шляхом зазначення цих цін на інформаційному табло на стаціонарних АЗС.

Такі дії призвели до усунення цінової конкуренції між нафтотрейдерами і спонукали інших учасників ринків встановлювати свої роздрібні ціни на необґрунтованому рівні і, як наслідок, це призвело до зниження конкуренції на ринку в цілому.

Враховуючи вищезазначене, комітет ухвалив накласти штраф на дані АЗС в сумі:

- ТОВ "Золотий екватор" – 16,194 млн гривень;

- ТОВ "ВОГ Рітейл" – 54,36 млн гривень;

- ПП "Окко нафтопродукт" – 77,881 млн гривень;

- ТОВ "Альянс Холдинг" – 39,711 млн гривень;

- ПІІ "АМІК України" – 12,530 млн гривень;

- ТОВ "Сокар Петролеум" – 2,534 млн гривень;

- ТОВ "Параллель" – 1,439 млн гривень.

Крім того, 27 жовтня 2016 Комітет погодив "Правила професійної етики у конкуренції щодо чесності та прозорості роздрібного ринку палива в Україні", розроблені учасниками ринку, які будуть запобігати виникненню порушень конкурентного законодавства на цих ринках, сприяти їх прозорості та відкритості.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що АМКУ має намір оштрафувати АЗС за змову щодо завищення цін.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся