АМКУ має намір оштрафувати АЗС за змову щодо завищення цін

НовиниНадзвичайні події    27.10.2016 - 17:29
Фото: АМКУ
Фото: АМКУ

Остаточне рішення по штрафах буде винесено сьогодні ввечері або завтра вранці

Антимонопольний комітет має намір винести рішення про призначення штрафів мереж АЗС, в діях яких буде доведена монопольна змова щодо встановлення необґрунтованих цін на бензин. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми почали перші розслідування проблематики, що стосується реалізації світлих нафтопродуктів ще в 2014 році. У січні 2016 року АМКУ порушив кримінальне провадження щодо порушення законів про захист економічної конкуренції - невідображення в роздрібних цінах нафтопродуктів світових тенденцій до зниження цін на нафту. Після проведення розслідування, 18 серпня 2016, було проведено перше засідання за результатами розслідування", - сказав Терентьєв.

За його словами, на сьогодні було заплановано три заходи для врегулювання даної проблеми.

"Це схвалення правил етики щодо функціонування ринку світлих нафтопродуктів, надання рекомендацій органам держвлади з превентивних заходів для недопущення подібних порушень у майбутньому, а також винесення рішень у справі. Остаточне рішення по штрафах буде винесено сьогодні ввечері або завтра вранці. Досить докладно визначаються обставини визначення базового розміру штрафів, докладно аналізуються по кожному суб'єкту пом'якшуючих обставин. Поки чіткий розмір штраф назвати не можемо", - зазначив Терентьєв.

Нагадаємо, рішення по справі про порушення мережами АЗС закону про захист економічної конкуренції було заплановане на середину жовтня.

Попередні висновки АМКУ раніше показали, що з січня 2013 року по січень 2016 включно відповідачі (мережі АЗС) одночасно або майже одночасно змінювали роздрібні ціни реалізації бензину марки А-95 шляхом зазначення цін на однаковому рівні на інформаційних табло АЗС. Проведений комітетом аналіз ситуації на ринку показав відсутність об'єктивних причин для таких дій. Від 20% до 80% загального обсягу нафтопродуктів реалізовувалося мережами за цінами, що були нижчі від вказаних на інформаційних табло - відповідно з програмами лояльності, акціями в цих компаніях. Тому такі факти не дозволяли споживачам попередньо дізнатися і прогнозувати кінцеву роздрібну ціну на паливо. Мережі АЗС в результаті можуть отримати штраф у розмірі 10% доходу, їх змусять припинити порушення та встановити роздрібні ціни на світлі нафтопродукти на економічно обґрунтованому рівні.

Варто відзначити, що у справі фігурували мережі АЗС "Золотий екватор", "Вог рітейл", "Окко нафтопродукти", "Альянс Холдинг", "Сокар Петролеум", "Паралель-М ЛТД", "АМІК Україна".

Нагадаємо, АМКУ почав розслідування з причини різкого стрибка роздрібних цін на скраплений газ на заправках України.

On Top