В Англії вводять в обіг пластикову купюру з портретом Джейн Остін

В Англії вводять в обіг пластикову купюру з портретом Джейн Остін
Фото: в Англії з'явиться нова купюра (edu.bankofengland.co.uk)

Купюра присвячена 200-річчю з дня смерті письменниці

Банк Англії вперше показав нову пластикову банкноту номіналом 10 фунтів стерлінгів, яку випустять в обіг 14 вересня 2017 року. Відповідна презентація розміщена на сайті банку.

Презентацію присвятили 200-річчю з дня смерті письменниці Джейн Остін, порет якій вперше з'явиться на реверсі нової банкноти, тоді як лицьову сторону, як зазвичай, прикрасить портрет королеви Єлизавети II.

В Англії вводять в обіг пластикову купюру з портретом Джейн Остін

Фото: в Англії з'явиться нова банкнота

"Наші банкноти допомагають збереженню колективної пам'яті країни, сприяючи усвідомленню славної історії Сполученого Королівства і підкреслюючи внесок у неї наших найвидатніших громадян. Романи Остін і сьогодні так само прекрасні, як тоді, коли вони були вперше опубліковані", - заявив на презентації нової банкноти керуючий Банку Англії Марк Карні.

Поруч з портретом Остін на новій банкноті розміщена взята з роману "Гордість і упередження" цитата "відверто Кажучи, я не знаю задоволень, подібних читання".

В Англії вводять в обіг пластикову купюру з портретом Джейн Остін

Фото: портрет королеви традиційно розташований на одній із сторін купюри

Як повідомляє прес-служба банку, нові пластикові банкноти будуть міцніше і довговічніше існуючих нині паперових і підробити їх буде куди складніше. До того ж і бруду і хвороботворних мікроорганізмів на пластиці буде накопичуватися менше, ніж на папері, а значить, нові купюри будуть безпечніше.

Нові банкноти вийдуть в обіг з 14 вересня поточного року і будуть використовуватися нарівні зі старими паперовими.

згодом паперові банкноти в 10 фунтів стерлінгів з портретом Чарльза Дарвіна почнуть поступово вилучати з обігу. Повністю завершити цей процес передбачається до весни 2018 року.

Нагадаємо, Європейський центральний банк з 4 квітня ввів в обіг нову купюру номіналом 50 євро.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся