АНБ і ЦРУ також винні в глобальній кібератаці вірусу WannaCry, - президент Microsoft

НовиниТелеком & IT    15.05.2017 - 01:33
Фото: президент Microsoft Бред Сміт розповів про глобальну кібератаку WannaCry
Фото: президент Microsoft Бред Сміт розповів про глобальну кібератаку WannaCry

Ситуація з масштабною кібератакою WannaCry схожа на використання зброї, вкраденої з військових арсеналів

Значна частка відповідальності за подібні кібератаки, як вірус WannaCry, лежить на урядах, які збирають дані про уразливості в програмному забезпеченні заради своїх інтересів. Про це заявив президент Microsoft Бред Сміт у повідомленні на сайті компанії.

"Ми бачили, що дані про уразливості, які збирало ЦРУ були опубліковані на Wikileaks, тепер дані про уразливість, вкрадені з АНБ торкнулися користувачів по всьому світу", - заявив Сміт.

За його словами, ця ситуація схожа на використання зброї, вкраденої з військових арсеналів.

"Еквівалентним сценарієм з звичайною зброєю можна уявити, якщо у армії США вкрали кілька ракет "Томагавк", - додав президент компанії.

Крім цього, Сміт підкреслив, що подібні атаки представляють собою приклад зв'язку між "двома найбільш серйозними формами кіберзагроз у сучасному світі - діями держав і злочинними угрупуваннями".

Він вважає, що для запобігання подібної загрози потрібно розробити цифровий аналог Женевської конвенції з контролю над озброєннями.

Сміт також зазначив, що дані про уразливість не повинні збиратися урядами для використання у власних інтересах. Такі дані повинні передаватися безпосередньо розробникам.

"Уряди всього світу повинні сприйняти цю загрозу як заклик до пробудження", - уклав він.

Нагадаємо, розробники вірусу WannaCry обійшли блокування, яке зупинило його поширення.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Трамп скликав термінову нараду через хакерський вірус WannaСry Кількість постраждалих від масштабної кібератаки країн зросла до 104
On Top