Amnesty International критикує політику Євросоюзу щодо біженців

НовиниПолітика    19.11.2016 - 22:19
Фото: біженці в Європі
Фото: біженці в Європі

На думку правозахисників, вона спрямована на контроль над мігрантами, а не на забезпечення їхніх прав

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International (АІ) виступила з критикою політики Європейського Союзу щодо біженців. Вона спрямована переважно на контроль над мігрантами та їхній розподіл, а не на забезпечення захисту прав біженців, заявив новий генеральний секретар АІ по Німеччині Маркус Бееко в інтерв'ю агенції AFP 19 листопада, передає DW.

Із огляду на угоду щодо реадмісії біженців, укладену між ЄС та Туреччиною, Бееко зауважив, що не певен, що її реалізація справді забезпечує захист мігрантів.

"Доступ до чесної та ґрунтованої на принципах правової держави процедури надання притулку в Туреччині не забезпечений", - констатував правозахисник, але додав, що сам факт укладення угоди підтримує.

За його словами, надання підтримки країні, яка прийняла понад три мільйони біженців, є правильним.

Він також розкритикував те, що багато мігрантів у Туреччині нині живуть у незадовільних умовах, а також упродовж тривалого часу з невизначеним статусом.

Особливе занепокоєння в Бееко викликає те, що Анкара не гарантує неповернення мігрантів у країни, з яких вони прибули. Так, за його словами, починаючи з минулого року, сирійців депортували з Туреччини у регіони, де їм загрожували "переслідування і смерть".

Очільник німецької секції АІ скептично ставиться до запланованих угод за зразком угоди ЄС-Туреччина з такими країнами, як Єгипет чи Еритрея, де ситуація з дотриманням прав людини є незадовільною. Бееко висловив переконання, що потрібен чіткий сигнал таким країнам, що угоди з ними можуть бути укладені лише тоді, коли матиме місце "значний прогрес" у царині прав людини.

Нагадаємо, раніше в Amnesty International заявляли, що урядові сили Іраку застосовували тортури і вбивали мирних жителів сіл, розташованих на південь від Мосула, підконтрольного терористичній організації "Ісламська держава".

On Top