ru ua

АМКУ рекомендував ПЗЗ та ПЗ переглянути ціни на постільну білизну в потягах

Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував ДТГО "Південно-Західна залізниця" (ПЗЗ) та СТГО "Південна залізниця" (ПЗ) переглянути вартість послуг із надання пасажирам у користування комплектів постільної білизни у вагонах поїздів. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Зокрема, залізниці зобов'язані привести розмір тарифів на вказані послуги до рівня, який існував би за умов значної конкуренції на ринку.

Як встановив комітет, залізниці застосовують завищену рентабельність та собівартість послуги. Так, у період 2007-2010 рр. рентабельність залізниць під час надання зазначених послуг становила в середньому 50 - 70 %.

У свою чергу, це призводить до стягнення з пасажирів економічно необґрунтованої плати, підтвердили в АМКУ.

Про результати розгляду рекомендацій ДТГО "Південно-Західна залізниця" та СТГО "Південна залізниця" мають повідомити комітет у місячний термін.

Нагадаємо, в листопаді 2011 р. АМКУ оштрафував ДП "Придніпровська залізниця" на 60 тис. грн за зловживання монопольним становищем, а саме застосування економічно необгрунтованих тарифів на додаткові роботи і послуги, пов'язані з перевезенням вантажів.