АМКУ завдав величезного удару по корупції, – юрист

НовиниЕкономіка    12.08.2016 - 17:18

Антимонопольний комітет України (АМКУ) завдав величезного удару по корупції. Таку думку висловив Денис Ситник, керівний партнер юридичної компанії "Ситник і партнери", яка протягом декількох років тісно співпрацює з АМКУ, йдеться в статті "Вцілілі технократи в уряді" журналіста Андрія Войтенка.

"Якщо у нього (голови АМКУ Юрія Терентьєва, - ред.) вистачить сил продовжити розпочаті реформи, у економіки України з'явиться шанс на розвиток", – вважає аналітик консалтингової компанії AUSTIN Євген Романко.


Керівний партнер юридичної компанії "Ситник і партнери" Денис Ситник в свою чергу зазначив, що з приходом нової команди державних уповноважених та голови АМКУ Юрія Терентьєва, Антимонопольний комітет України суттєво активізував свою роботу в напрямку боротьби з порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції. У тому числі і в сфері державних (публічних) закупівель.

"Державні закупівлі є однією з найбільш корумпованих сфер в Україні. З метою зниження рівня корупції та збільшення конкуренції, при сприянні з АМКУ, 25 грудня 2015 року, був прийнятий Закон України "Про публічних закупівель". З 1 серпня 2016 року закон вступив в силу для всіх учасників. Законом передбачається розширення системи електронних закупівель ProZorro на всю територію України, і електронна система оскарження результатів закупівель. Крім того, АМКУ активно працює над підвищенням прозорості механізму накладання штрафів за порушення антимонопольного законодавства. 31 травня 2016 року АМКУ затвердив довгоочікувані бізнесом рекомендаційні роз'яснення "Щодо застосування положень частини 2,5 і 6 статті 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції", частин 1 і 2 статті 21 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції". Це дуже важливо для бізнесу, так як підприємці отримали право оскаржувати розмір штрафів в суді, а суди – скасовувати їх у разі неправомірного накладення. Це величезний удар по корупції, яка панувала в АМКУ до недавнього минулого", – констатує юрист.

У свою чергу глава АМКУ Юрій Терентьєв пояснив, що однозначно підтримує необхідність відкритої публікації рішень АМКУ, тому що це – нормальна практика і можливість попередити порушення в майбутньому.

"Суб'єкти господарювання, нарешті, зрозуміють, що саме Комітет вважає порушеннями, зрозуміють, яка практика є недоцільною і, відповідно, зможуть себе поводити належним чином", – заявив глава АМКУ.

On Top