АМКУ не надав дозвіл Ярославському на придбання ХТЗ, - ЗМІ

НовиниЕкономіка    16.08.2016 - 11:41

Олександр Ярославський двічі просив дозволу у Антимонопольного комітету України (АМКУ) на концентрацію у вигляді придбання ПАТ "Харківський тракторний завод" (ХТЗ), однак АМКУ повернув усі його заяви без розгляду та дозволу на придбання ХТЗ не надав. Про це українським ЗМІ повідомили в АМКУ.

"До Комітету двічі надходили заяви про надання дозволу на концентрацію у вигляді придбання фізичною особою – громадянином України О.Ярославським ПАТ "Харківський тракторний завод" (м. Харків). Ці заяви були повернуті без розгляду, оскільки вони не відповідали вимогам Положення про порядок подання заяв до Антимонопольного комітету України про попереднє отримання дозволу на концентрацію суб’єктів господарювання, затвердженого розпорядженням Комітету від 19 лютого 2002 року № 33-р та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2002 року за № 284/6572, зі змінами. Отже, станом на 11.08.2016 Антимонопольним комітетом не розглядались відповідні заяви про надання дозволу на зазначену концентрацію, та відповідно, не надавався дозвіл органів Комітету на зазначені дії", - цитують ЗМІ представника АМКУ.


Нагадаємо, у квітні прес-служба корпорації Ярославського DCH повідомила про придбання ним ХТЗ. До цього часу фактичним власником заводу, за даними видання, був російський бізнесмен Дерипаска.

За даними видання, серед кредиторів ХТЗ й сьогодні є російський бізнес та державні структури РФ. Так, зазначається, що одним із кредиторів заводу є компанія "НН Капітал". Згідно з російським реєстром юридичних осіб, "НН Капітал" має через низку компаній прямий зв’язок з Державним комітетом Російської Федерації з управління державним майном. Як пише видання, одним із засновників "НН Капітал" є ТОВ "РУССКИЕ АВТОБУСИ-ГРУПА ГАЗ", засновником якого в свою чергу є відкрите акціонерне товариство "ГАЗ". Засновником (учасником) акціонерного товариства "ГАЗ" є Державний комітет Російської Федерації з управління державним майном, йдеться у публікації.

ЗМІ зазначають, що у минулому місяці суддя Харківського суду В.Яризько затвердив план санації ХТЗ, відповідно до якого компанія "НН Капітал" першочергово має отримати 340 млн грн. При цьому борг Україні в розмірі 400 млн вказаний суддя затвердив у четвертій черзі, виплата якого можлива лише за умови виплати коштів російській компанії.

Як зазначає видання, стратегічне обладнання ХТЗ намагалися передати до Росії. Зокрема, з посиланням на дані матеріалів у Єдиному реєстрі судових рішень видання повідомляє, що посадові особи ПАТ "ХТЗ" готувалися до вивезення на територію РФ обладнання чавуноплавного та сталеплавного цеху ПАТ "ХТЗ". Для цього, як підкреслюється, було залучено кредит "Альфа-банку" в розмірі 10,5 млн грн під заставу кувального та термічного цехів ПАТ "ХТЗ" з метою подальшої їх передачі під заставу та відчуження.

On Top