ua en ru

Американські ЗМІ викрили зв'язок російського олігарха Фукса та голови Держгеонадр Кирилюка

Американські ЗМІ викрили зв'язок російського олігарха Фукса та голови Держгеонадр Кирилюка Фото: Павло Фукс (mcg.ru)

Американські ЗМІ знову вийшли з викриттям корупції у вищих ешелонах влади

Впливові американські ЗМІ знову вийшли з викриттям корупції у вищих ешелонах влади. Фігурантом нинішнього скандалу знову став глава Держгеонадр України Олег Кирилюк та його зв'язок з російським олігархом Павлом Фуксом, повідомляє Huffington Post.

Так, видання опублікувало матеріал "Корупція в Україні: російський олігарх в нафтогазовому секторі", в якому йдеться про вихідця з "Партії регіонів" Олега Кирилюка і корупційні схеми, які процвітають в Держгеонадрах під керівництвом Кирилюка.

"В Україні розгорівся черговий корупційний скандал в нафтогазовій сфері. Героєм подій став голова Держгеонадра Олег Кирилюк, якого відкрито звинувачують у хабарництві і подігруванню Росії та близькому оточенню президента-втікача Віктора Януковича. Збитки бюджету від дій відомства оцінюються мінімум в 5-7 млрд грн щорічно", - пише Huffington Post.

На думку автора видання, тема енергобезпеки - одна з пріоритетних на даному етапі розвитку України. Свій природний газ внутрішнього видобутку і незалежна енергетика дозволять Україні уникнути політичного впливу з боку Росії.

"Але остання всіляко цьому перешкоджає. У тому числі, через клонування нових впливових олігархів і відкриту підтримку нелегітимного президента Януковича, який втік в РФ, а також його політичного оточення, яке залишилося в Україні", - йдеться в матеріалі Huffington Post.

Олег Кирилюк - голова Держгеонадра - структури, яка управляє ліцензіями на всі природні ресурси. Його відомство сьогодні може видати або відмовити в ліцензії, призупинити або заблокувати роботу будь-якої компанії, яка здійснює видобуток нафти, газу чи вугілля – ресурсів, які сьогодні життєво необхідні Україні. Кирилюк, виходець з Партії регіонів, тієї самої, де був Янукович і представників якої сьогодні звинувачують у самій масової корупції на державному рівні в сучасній Європі. Колишнього члена "Партії регіонів" і колишнього керівника Житомирської ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) місцевий бізнес звинувачував у хабарі і поборах на бізнес. Його призначення на посаду голови Держгеонадра також супроводжувалося низкою скандалів і звинуваченнями у зв'язках з Павлом Фуксом. Фукс - російський олігарх і власник MosCityGroup, який зараз скуповує українські активи, у тому числі в нафтогазовому секторі, в інтересах Януковича і його оточення. Нещодавно Фуксу був заборонений в'їзд в США за відмивання вкрадених коштів. Проти нього розпочато розслідування ФБР спільно з НАБУ. Також нещодавно він був помічений в компанії опального олігарха Ігоря Коломойського, який втік у Швейцарію і таємно фінансує опозицію в Україні.

Раніше куратором за розподілом надр називали депутата парламенту від "Народного фронту" Миколу Мартиненка. Корупційні скандали навколо нього також призвели до порушення розслідувань в Україні та Швейцарії, які не закриті і понині.

"Від рішень Кирилюка залежить чи будуть працювати нафтогазові активи Павла Фукса та Ігоря Коломойського, а також Едуарда Ставицького, Миколи Мартиненка та інших. Всі ці гучні прізвища зацікавлені в прибутках і на заробітках надрах України, і менше всього думають про енергетичну безпеку країни. Для того, щоб не допустити на ринок неугодних, Кирилюк і Ко створили черговий "інститут смотрящіх" над цілою галуззю і встановили власні тарифи на роботу на цьому ринку. За інформацією українських ЗМІ, за видачу ліцензій на нафтогазові родовища чиновники Держгеонадра вимагали від бізнесменів хабара в розмірі 1 млн доларів. За можливість внесення змін в план робіт потрібно було віддати 250 тисяч доларів США", - пише Huffington Post.

Корупційні тарифи розбурхали не тільки Європу, але і докотилися до Америки. Правоохоронні органи останньої вже ініціювали розслідування спільно з НАБУ проти Кирилюка та Держгеонадра. Ряд міжнародних медіа розкритикували непрозорість українського ринку і високий рівень корупції в стратегічній для країни галузі. Слідом за Фуксом США можуть заборонити в'їзд і Олегу Кирилюку. Поки є безвіз він може сховатися в Європі, але з таким рівнем корупції в Україні Європа може пошкодувати про відкриття своїх кордонів і зробити крок назад.

Під загрозою опинилися і плани США з витіснення російських енергоносіїв з ринків Європи, що є частиною посилення санкцій проти РФ. По ідеї американських законодавців, розвиток внутрішнього видобутку в країнах, які залежали від поставок енергоносіїв з Росії, Кремль зробить більш поступливим у плані дотримання норм міжнародного законодавства та додержання прав людини. Крім того, близький лютневий звіт в Конгресі про реалізацію санкційного закону проти РФ, згідно з яким Україна повинна отримати допомогу в розмірі 30 млн доларів США на побудову стратегії енергетичної безпеки. Надалі Штати планували виділити близько 5 млрд доларів на її реалізацію і стимулювання власних енергетичних джерел.

Американські ЗМІ викрили зв'язок російського олігарха Фукса та голови Держгеонадр КирилюкаАмериканські ЗМІ викрили зв'язок російського олігарха Фукса та голови Держгеонадр Кирилюка

Фото: скріншот публікації

Генеральна прокуратура України та Національне антикорупційне бюро України поки створюють видимість відсутності проблем з корупцією в нафтогазовій сфері, хоча американці вже неодноразово піднімали це питання перед головою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницким і главою НАБУ Артемом Ситником активніше боротися з корупцією в енергетиці.

Нагадаємо, у серпні 2017 року Генпрокуратура викликала Павла Фукса на допит у якості свідка.