ru ua

Американська McKinsey займеться оцінкою продуктивності банківського сектора України

Американська McKinsey займеться оцінкою продуктивності банківського сектора України Фото (Hubs): Владислав Рашкован

Термін реалізації проекту - до кінця грудня 2015 року

Національний банк України та Незалежна асоціація банків України за підтримки команд McKinsey і Finalta розпочинають проект з оцінки продуктивності банківського сектора України. Про це заявив заступник голови Національного банку України Владислав Рашкован під час наради з банкірами 8 вересня, повідомили у прес-службі НБУ.

"Реалізація проекту сприятиме побудові міцного фундаменту майбутньої банківської системи, яка переходить на новий якісний етап реформування після завершення процесу "очищення". Проект передбачає оцінку поточного стану продуктивності великих і середніх банків України, що дозволить в найближчій перспективі підвищити їх продуктивність і прибутковість. В першу чергу, це відбудеться завдяки виявленню та усуненню надлишкових регуляцій, безглуздого бюрократичного контролю і звітності, а також пошуку і залученню новітніх технологічних рішень для банків", - зазначив Рашкован.

За його словами, робота над проектом буде організована в кілька етапів і проходитиме разом з банківським співтовариством за підтримки команд McKinsey і Finalta. Оцінка сучасного рівня продуктивності і приріст доходів української банківської системи здійснюватиметься порівняно з подібними ринками і глобальними економіками на основі певних ключових показників.

Як зазначили у прес-службі НБУ, результатом стане деталізація ключових ініціатив і рекомендацій для банківського співтовариства і Національного банку України з метою підвищення продуктивності банківського сектора України як визначального чинника довгострокового економічного зростання.

"Проект розпочнеться вже цього тижня і планується до кінця грудня 2015 року. Подібні проекти нещодавно були проведені в Польщі та країнах Балтії. Ця важлива ініціатива сприятиме підвищенню якості послуг та ефективності банківського сектора України", - зазначила одна з керівників проекту і старший партнер McKinsey Ірина Швакман.

Зазначимо, McKinsey & Company - міжнародна консалтингова компанія, що спеціалізується на вирішенні завдань, пов'язаних зі стратегічним управлінням. McKinsey у якості консультанта співпрацює з найбільшими світовими компаніями, державними установами та некомерційними організаціями. На сьогоднішній день у McKinsey 94 офіси в понад 60-ти країнах світу.