Акціонери компанії Nord Stream визнали доцільними проекти 3-й і 4-й ниток "Північного потоку" (доповнення)

Комітет акціонерів компанії Nord Stream підтвердив, що будівництво однієї або двох додаткових ниток газопроводу "Північний потік" є можливим. Про це йдеться в повідомленні компанії. Комітет прийняв рішення вести подальшу розробку цього проекту в рамках нової компанії, яку планується створити протягом I кварталу 2013 р.

Як заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер на урочистій церемонії, присвяченій введенню в експлуатацію другої нитки "Північного потоку", до 31 січня 2013 р. планується підписати меморандум про створення додаткових потужностей газопроводу. Він також додав, що одна з додаткових ниток "Північного потоку" може бути прокладена в Великобританію.

У повідомленні Nord Stream говориться, що протягом I квартал 2013 р. компанії - акціонери Nord Stream зможуть прийняти рішення про свою участь в будівництві додаткових потужностей. Крім того, з повідомлення випливає, що результат проведеного дослідження підтвердив можливість створення третьої і четвертої ниток "Північного потоку" з технічної, екологічної точок зору, а також з точки зору можливості залучення необхідного фінансування на банківському ринку. "Була проведена попередня оцінка декількох варіантів маршруту, які стануть основою для подальших досліджень. Дослідження також виявило потреби в подальшому збільшенні імпорту російського газу на європейський ринок у довгостроковій перспективі", - наголошується в повідомленні.

Читайте також: Nord Stream планує сьогодні ввести в експлуатацію другу нитку "Північного потоку"

"Північний потік" - новий прямий маршрут експорту російського газу західноєвропейським споживачам. Газопровід проходить через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборга) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Протяжність газопроводу складає 1 тис. 224 км. Проект "Північний потік" реалізує спільне підприємство (СП) Nord Stream AG. Частки в компанії розподілені наступним чином: "Газпром" - 51%, Wintershall Holding і E.On Ruhrgas - по 15,5%, Gasunie і GDF Suez - по 9%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся