ru ua

Аграрії закликали владу втрутитись у ситуацію довкола "Овостар Юніон"

Аграрії закликали владу втрутитись у ситуацію довкола "Овостар Юніон" Фото: виробництво "Овостар Юніон" (ovostar.ua)
Автор: РБК-Україна

Тиск та спроба рейдерського захоплення групи компаній "Овостар Юніон" підриває довіру іноземних інвесторів до подальших інвестицій в економіку України та шкодить інвестиційному клімату країни.

Про це заявили представники "Всеукраїнського аграрного форуму" на своєму офіційному сайті.

У заяві зазначається, що, починаючи з 2020 року, "Овостар Юніон" перебуває під тиском ФК "Фінгруп Фактор", захищаючи свої інтереси у суді та у кримінальних провадженнях.

У ВАФ також стверджують, що бенефіціари "Фінгруп Фактор" (Василь та Євген Астіони, - ред.) здійснюють тиск на акціонерів і менеджмент компанії "Овостар", змушуючи викупити майнові права вимоги за кредитом, отриманим попереднім власником активів у банку "Надра", який наразі перебуває в стані банкрутства.

Оскільки до складу інвесторів "Овостар Юніон" входять великі міжнародні інвестори, у тому числі - канадський фінансовий холдинг FAIRFAX, інформація про рейдерську атаку дійшла до посольства Канади в Україні, яке надіслало ноту до профільних міністерств України та Офісу генпрокурора із проханням про захист іноземних інвестицій, додають в ВАФ.

Учасники ВАФ теж ухвалили рішення звернутись з заявою до представників суддівського корпусу, органів прокуратури та представників державної влади.

"Група "Овостар Юніон" - є одним з найбільших виробників курячих яєць України та одним з основних бюджетоутворюючих платників податків у своїх регіонах, надаючи понад 1500 робочих місць у сільській місцевості України. Тож внаслідок таких незаконних дій постраждають як робітники підприємства, так і територіальні громади, видатки яких фінансуються шляхом податків групи. А зменшення виробництва соціально важливої продукції групи призведе до росту цін та є загрозою продовольчій безпеці країни", - зазначають в спілці.