Адвокати: прогрес у справі Савченко можливий лише завдяки її статусу нардепа та члена ПАРЄ

Адвокати: прогрес у справі Савченко можливий лише завдяки її статусу нардепа та члена ПАРЄ

Питання звільнення Надії Савченко стало можливим лише тому, що вона є народним депутатом від партії "Батьківщина" та делегатом України в ПАРЄ. Про це заявив один з адвокатів Надії Савченко Марк Фейгін на прес-конференції в Києві, передає прес-служба "Батьківщини".

"Якби Надія Савченко не була народним депутатом, якби вона не стала членом ПАРЄ, ми б не отримали такої колосальної підтримки світу в питанні її звільнення. Саме завдяки цьому і тиску світових лідерів ми з вами зараз можемо обговорювати деталі її екстрадиції", – наголосив Марк Фейгін.


Він підбив підсумки судового процесу над Надією Савченко, який завершився.

Марк Фейгін подякував за співпрацю українському колезі Олександру Плахотнюку, який, за його словами, виконав всю роботу зі збору матеріалів в Україні, які надавались протягом процесу, що суттєво вплинуло на перебіг процесу.

"Завдяки цим документам, зокрема, завдяки об’єктивним доказам, зібраним по цій справі, стала очевидною невинуватість Надії Савченко", – пояснив представник захисту.

"Я хочу подякувати Олександру Плахотнюку, партії "Батьківщина", яка протягом всього часу допомагала нам", – сказав Фейгін.

Він також зауважив, що роботу адвокатів Надії Савченко під час всього процесу фінансувала партія "Батьківщина", так що жодної копійки українських платників податків на захист не було витрачено.

У свою чергу адвокат Олександр  Плахотнюк зробив наголос на високій якості спільної роботи адвокатів.

"Говорити про те, що хтось багато зробив, буде некоректно, оскільки робили всі. І Генпрокуратура, і СБУ України приймали в цьому участь – кожен вніс свою лепту у спільну роботу. Левова частина об’єктивних доказів по справі  була зібрана справді в Україні, зокрема, під час розслідування кримінальної справи щодо викрадення Надії", – додав адвокат.

При цьому Плахотнюк провів паралелі судового процесу Надії Савченко з судовим процесом над  Юлією Тимошенко.

"Усі розуміли, що буде обвинувальний вирок. Усі розуміли, що суд проігнорує докази невинуватості Надії та всі підстави і аргументи сторони захисту, але це потрібно було робити. Так само, як і в процесі з Юлією Тимошенко: сторона захисту робила все, щоб довести невинуватість саме в процесуальний спосіб", –  заявив Олександр Плахотнюк, який був захисником Юлії Тимошенко у 2010-2015 рр.

"Не так легко було зробити все те, що передувало сьогоднішньому початку процесу повернення Надії Савченко до України. Це було зроблено завдяки всім нам: це робили і партія "Батьківщина", і захист з боку України, і російські захисники, і сестра Наді Віра, і весь український народ", – пояснив Плахотнюк.

Нагадаємо,  сьогодні адвокати Надії Савченко заявили про те, що вони займаються питанням передачі в Україну незаконно ув’язненої та засудженої української льотчиці Надії Савченко.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся