"Адресна" приватизація ОПЗ дискредитує Україну в очах міжнародної спільноти, - експерти

"Адресна" приватизація ОПЗ дискредитує Україну в очах міжнародної спільноти, - експерти

Проведення "адресної" приватизації ОПЗ дискредитує Україну в очах міжнародної спільноти. Про це заявляють представники Громадської Робочої групи з регулювання діяльності природних монополій у відкритому листі на адресу вищих органів влади.

"Враховуючи велику кількість недоліків, що містяться в затверджених умовах приватизації ОПЗ, і загальну ситуацію навколо підприємства, Громадська Робоча група вважає, що замість відкритого конкурсу з участю міжнародних стратегічних інвесторів буде проведена "адресна" приватизація ОПЗ в інтересах одного з українських олігархів", - йдеться в листі.


Представники громадськості звертають увагу, що організаторами конкурсу досі не оприлюднена інформація про поточний стан справ на підприємстві. Зокрема, результати аудиту підприємства, звіт про оцінку об'єкта приватизації, результати вивчення попиту на цей об'єкт. Зазначається, що це є прямим порушенням ст. 184 і ст. 19 Закону україни "Про приватизацію державного майна". До того ж наприкінці квітня 2016 через "зволікання" Кабінету Міністрів із затвердженням директиви голосування були фактично зірвані збори акціонерів ОПЗ, на яких повинен був бути затверджений річний звіт ОПЗ. "Враховуючи це, є велика ймовірність того, що великі міжнародні інвестори можуть відмовитися від участі в конкурсі на придбання ОПЗ через те, що не захочуть ризикувати, купуючи "кота в мішку", - вважають фахівці Робочої групи.

Додатковим ризиком для стратегічних інвесторів, на переконання громадських діячів, є неврегульоване питання визнання монопольного статусу ОПЗ на ринку послуг з перевалки аміаку. Вони зазначають, що у разі визнання АМКУ порушення законодавства з боку ОПЗ, підприємство повинно буде сплатити багатомільярдні штрафи, в результаті чого новий власник заводу може понести значні збитки, що неприйнятно для стратегічних іноземних інвесторів. Ще одним негативним фактором є судовий спір, ініційований компанією "Нортіма", про визнання результатів приватизації ОПЗ 2009 року. Чергове засідання по якій призначено на 18 липня, практично напередодні можливої дати проведення конкурсу.

"У сформованій ситуації неможливо залучити до аукціону стратегічного інвестора - велику міжнародну компанію, а проведення" адресної "приватизації суперечить інтересам держави і громадян", - впевнені експерти.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся