ua en ru

О.Медведько: Вищий госпсуд України 27 січня 2010 р. встановив приналежність "Межигір'я" фірмі "Танталіт".

Вищий господарський суд України 27 січня 2010 р. встановив приналежність урядової резиденції "Межигір'я" фірмі "Танталіт". Про це заявив на прес-конференції генеральний прокурор України Олександр Медведько, передає кореспондент РБК-Україна.

Урядова резиденція "Межигір'я" належить фірмі "Танталіт", зазначив він.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада України ухвалила постанову №5354 "Про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки законності передачі в оренду Януковичу В.Ф. урядової резиденції "Межигір'я". За прийняття постанови проголосували 198 депутатів з 426 зареєстрованих в залі.

Головою ТСК постановою визначений депутат від БЮТ Борис Шиянов. Усього поки до складу комісії увійшли 5 парламентаріїв від БЮТ і НУ-НС.

Нагадаємо, 6 листопада Київський окружний адміністративний суд (КОАС) задовольнив клопотання Кабінету міністрів України і виніс постанову про вимогу у Генпрокуратури України (ГПУ) доказів у адміністративній справі, що підтверджують право власності на земельну ділянку в урочищі Межигір'я (село Нові Петрівці, район Вишгороду, Київська область), де проживає лідер Партії регіонів Віктор Янукович.
Наприкінці серпня уряд затвердив план спільних дій Міністерства юстиції, МВС та інших органів державного управління з повернення в державну власність міжурядової резиденції "Межигір'я". Оригінали документів на земельну ділянку в урочищі Межигір'я на початку вересня вимагалися у райдержадміністрації Вишгороду і направлені до ГПУ за ініціативою Миколи Джиги (Партія регіонів) - голови тимчасової слідчої комісії (ТСК) з питань розслідування обставин незаконного затримання 6 квітня 2005 р. тодішнього глави Донецької обласної ради Бориса Колеснікова. Причому, за словами членів ТСК, М.Джига зробив це без узгодження з іншими членами комісії.