У 2017 році фахівці "Львівгазу" виявили більше трьохсот крадіжок газу

У  2017 році фахівці "Львівгазу" виявили більше трьохсот крадіжок газу
Фото: газопровід (kmu.gov.ua)

За 12 місяців минулого року недобросовісним споживачам нараховано до сплати 7,4 млн гривень у зв’язку із несанкціонованим відбором газу

Впродовж 2017 року працівники ПАТ "Львівгаз" зафіксували 381 факт несанкціонованого споживання природного газу, серед них 47 врізок до діючої системи газорозподілу. У порівнянні із 2016 роком кількість виявлених крадіжок газу побільшала майже вдвічі. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Щоб не платити або задля "економії" газу споживачі Львівщини вдаються до різноманітних махінацій: втручаються в роботу газового лічильника, щоб він "крутився" повільніше, "скручують" показники, організовують незаконні врізки в газопровід, а також самовільно підключають газове обладнання або ж відновлюють газопостачання.

"Найчастіше до махінацій вдаються споживачі сільських місцевостей, в кого велика опалювальна площа. Однак люди повинні розуміти, що бажання зекономити насправді грає з ними у злий жарт. Крадіжки газу обійдуться набагато дорожче, аніж обліковане споживання. В результаті порушник заплатить за неврахований газ в розмірі граничної норми споживання, окрім того за крадіжку газу передбачена кримінальна відповідальність", - говорить директор технічний ПАТ "Львівгаз" Павло Сербан.

За 12 місяців минулого року недобросовісним споживачам нараховано до сплати 7,4 млн гривень у зв’язку із несанкціонованим відбором природного газу. Після виявлення незаконних втручань більшість порушників визнає свою провину і сплачує за самовільний відбір газу передбачені законом штрафні санкції.

Якщо ж людина не визнає своєї вини та відмовляється компенсовувати заподіяні збитки, питання про їх стягнення вирішується в судовому порядку. При цьому, за рішенням суду, на користь газорозподільного підприємства споживач-порушник має також сплатити ще й судові витрати.

Окрім того, що "горе споживачі" порушують закон, вони ще й наражають на небезпеку не лише себе, а й оточуючих людей.  Дуже часто у місцях несанкціонованих врізок у газопроводи виявляються витоки природного газу, які можуть призвести до вибухів та фатальних наслідків.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся