ru ua

"Вишеградська четвірка" закликала Росію не визнавати "вибори" в ДНР і ЛНР

"Вишеградська четвірка" закликала Росію не визнавати "вибори" в ДНР і ЛНР Джерело фото:AP
"Вишеградська четвірка" спільно з Великобританією закликала Росію не визнавати "вибори", які самопроголошені "Донецька народна республіка" і "Луганська народна республіка" збираються провести 2 листопада.

"Вишеградська четвірка" спільно з Великобританією закликала Росію не визнавати "вибори", які самопроголошені "Донецька народна республіка" і "Луганська народна республіка" збираються провести 2 листопада. Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ Вишеградської четвірки" та Великобританії, опублікованому на сайті уряду Сполученого Королівства.

Міністри Чехії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Великобританії засудили проведення виборів сепаратистами 2 листопада.

"Міністри вважають такі "вибори" нелегітимними і суперечать мінським протоколом, підписаним 5 вересня 2014 р. Ми закликаємо всі сторони дотримуватися мінський протокол і мінський меморандум і діяти в напрямку мирного врегулювання конфлікту і відновлення стабільності на основі повної поваги до незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Одночасно ми закликаємо Російську Федерацію істотно сприяти мирному вирішенню конфлікту, відмовившись визнати такі "вибори". Легітимними в Україні є лише ті вибори, які проведені у відповідності з законодавством України", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, "Вишеградська четвірка" (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина) сьогодні на саміті міністрів закордонних справ у Братиславі обговорювала ситуацію в Україні.