ru ua

"Уралкалий" і "Білоруськалій" можуть знову об'єднатися на базі "Союзкалія"

Спільний трейдер "Уралкалія" і "Білоруськалія" може бути створений, але тільки за умови, що нова компанія "Союзкалій" стане ексклюзивним каналом продажів для білоруської сторони, сказав в інтерв'ю Reuters генеральний директор "Уралкалія" Владислав Баумгертнер.

Спільний трейдер "Уралкалія" і "Білоруськалія" може бути створений, але тільки за умови, що нова компанія "Союзкалій" стане ексклюзивним каналом продажів для білоруської сторони, сказав в інтерв'ю Reuters генеральний директор "Уралкалія" Владислав Баумгертнер (на фото).

У вівторок "Уралкалій" заявив про те, що негайно припиняє експортні продажі через спільного з "Білоруськалієм" трейдера Білоруську калійну компанію (БКК) через відносини з партнерами, що "зайшли в глухий кут".

"Повертатися в БКК ми точно не збираємося", - сказав Баумгертнер і додав, що в майбутньому російська і білоруська компанії можуть обговорити співпрацю на базі "Союзкалія", зареєстрованого у Швейцарії, на взаємовигідних умовах.

Однак переговори з цього питання ще не починалися, а коли почнуться, то будуть носити тривалий характер, вважає гендиректор "Уралкалія".

"Уралкалій" звинувачує білоруських партнерів у тому, що ті почали продавати хлоркалій поза БКК, порушуючи домовленості, після підписання наприкінці минулого року президентського указу про скасування виняткового права БКК на експортні поставки білоруського калію.

Діючи поодинці, "Уралкалій" планує сконцентруватися на збільшенні частки ринку, в тому числі нарощуючи обсяги поставок в Китай, куди в 2013 році планується направити по залізниці 2,5 мільйона тонн продукції.

Читайте також: "Білоруськалій" обіцяє створити власну стратегію продажів добрив у відповідь на вихід "Уралкалія" з картеля

За оцінкою компанії, попит на ринку калію в 2013 році може зрости до 54-55 мільйонів тонн, до 2014 року він досягне 59-60 мільйонів тонн.

При цьому у зв'язку з прогнозованим зниженням ціни на 25%, менше ніж до 300 дол. за тонну, вже у другому півріччі 2013 року багатьом світовим компаніям доведеться відкласти реалізацію проектів по виробництву калію, вважає Баумгертнер.