ru ua

"Укрінтеренерго" пояснює обмеження у постачанні електроенергії в Крим дефіцитом палива

Державне підприємство "Укрінтеренерго", яке Кабмін у травні 2014 р. визначив єдиним продавцем електроенергії у Крим, з 3 вересня обмежує обсяги перетікання потужності з енергосистеми України в Крим через дефіцит палива, що виник внаслідок війни на Донбасі.

Державне підприємство "Укрінтеренерго", яке Кабмін у травні 2014 р. визначив єдиним продавцем електроенергії у Крим, з 3 вересня обмежує обсяги перетікання потужності з енергосистеми України в Крим через дефіцит палива, що виник внаслідок війни на Донбасі. Про це йдеться у повідомленні прес-служби "Укрінтеренерго".

"Згідно з листом Міністерства палива та енергетики України від 02 вересня 2014 №03/32-5542, з причини недостатнього забезпечення палива на теплових електростанціях України і дефіцита гідроресурсів, що призвело до загрози порушення балансу між генерацією і споживанням електроенергії, ДПЗД "Укрінтеренерго" необхідно знизити перетікання потужності з енергосистеми України в Кримську енергосистему", - наголошується в повідомленні.

З сьогоднішнього дня встановлюються такі ліміти:

- на час ранкового (з 8 до 10 за київським часом) і вечірнього (з 18 до 22 за київським часом) максимумів навантаження - до 300 МВт;

- у денній зоні - до 500 МВт;

- в нічний час (з 23 до 6 за київським часом) - до 600 МВт.

"Підірвані терористами залізничні колії, переїзди і мости, призупинення декількох шахт у Луганській і Донецькій областях, значно ускладнюють забезпечення енергооб'єктів України вугіллям марок "А" і "Т". Дефіцит палива і, як наслідок, дефіцит генерації електроенергії, призводить не тільки до порушення балансу між генерацією і споживанням електроенергії, але і до можливих віялових відключень електропостачання населення на території України у моменти пікових навантажень. У цей непростий час для України через руйнівні дії терористів страждають жителі країни. Пріоритетним напрямом для "Укрінтеренерго" є інтереси українських громадян, для яких тема енергозбереження стає особливо актуальною. "Укрінтеренерго" і надалі буде брати активну участь у зміцненні енергетичної незалежності України", - заявив директор "Укрінтеренерго" Володимир Зіневич.

При цьому "Укрінтеренерго" зазначає, що у разі якщо ліміти не будуть виконуватися споживачами Криму, компанія буде змушена повністю відключати лінії, які живлять півострів.