ru ua

"Українське Дунайське пароплавство" не змогло погасити 7-місячну заборгованість по зарплаті до 3 червня

Керівництво судноплавної компанії "Українське дунайське пароплавство" (УДП) не погасив 7-місячну заборгованість по заробітній платі на підприємстві. За словами представника профспілки "Захист праці" Андрій Іщенко, Мінінфраструктури обіцяло профспілкам, що це питання буде вирішене до 3 червня, однак цього не відбулося, пише "Комерсант-Україна".

"Українське дунайське пароплавство" - єдина державна судноплавна компанія. Здійснює перевезення пасажирів і вантажів по Дунаю і Чорному морю. 100% акцій УДП знаходяться в держвласності і управляються Мінінфраструктури. За підсумками 2012 р. чистий збиток компанії скоротився на 9,2%, до 60,9 млн грн, виручка - на 14%, до 420,7 млнгрн. Станом на кінець березня на підприємстві працювало 2 тис. 694 людини.

Заборгованість УДП по зарплаті становить кілька мільйонів гривень, стверджує Іщенко. "Точну суму назвати складно - існує як заборгованість перед" береговими "робочими у гривні, так і валютні борги перед моряками, які повинні виплачувати іноземні" дочки "УДП", - розповідає він. За словами профспілкового активіста, в окремих структурних підрозділах підприємства зарплата не виплачується з вересня минулого року.

Першими проти керівництва компанії виступили співробітники бази технічного обслуговування флоту (близько 100 чоловік), розташованої в Ізмаїлі. Після зборів трудового колективу в кінці квітня вони оголосили "італійський" страйк - виходили на роботу, але істотно сповільнили темпи роботи, керуючись діючими нормативами і службовими інструкціями. "Зараз більшість співробітників бази у відпустці або на лікарняному. Ще частина звільнилася через тиск керівництва, отримавши при цьому повний розрахунок", - розповідає Іщенко. Минулого тижня до берегових робочим приєдналися моряки - екіпаж теплохода "Капітан Мещеряков", що складається з 14 чоловік, відмовився повертатися в Україну з Відня до виплати зарплати.

Ситуація, що склалася на УДП, - другий великий випадок протесту працівників транспорту у зв'язку з боргами по зарплаті в цьому році. Раніше погашення заборгованості вимагали співробітники "АероСвіту" - борг перед ними становить близько 20 млн грн. Як і на "АероСвіті", робочі УДП домоглися порушення кримінальної справи відносно керівництва підприємства унаслідок "безпідставної невиплати заробітної плати".