"Трійка Діалог" очікує зростання ВВП в Україні в 2012 р. на рівні 1,5%, інфляцію - 3,5%

Інвестиційна компанія "Трійка Діалог" очікує зростання ВВП в Україні в 2012 р. на рівні 1,5%, інфляцію - 3,5%. Про це говориться в щомісячному аналітичному огляді компанії.

"Судячи з наміченим останнім часом тенденціям, ми вважаємо, що економічне зростання за підсумками року може скласти лише близько 1,5%. Даний прогноз обумовлений несприятливою зовнішньою кон'юнктурою, очікуваним зниженням врожаю зернових у порівнянні з минулим роком, а також ефект високої бази порівняння у другому півріччі 2012 р.... З урахуванням низької бази порівняння у другому півріччі 2012 року і можливого підвищення регульованих тарифів після жовтневих виборів інфляція за підсумками року може бути близькою до 3,5%", - говориться в огляді.

Аналітики "Трійки діалог" відзначають, що поступове уповільнення зростання доходів консолідованого бюджету, ймовірно, триватиме до кінця року, так як тенденція до дефляції, що спостерігається останнім часом, рано чи пізно почне позначатися на темпах зростання податкових надходжень.

"Є ризик, що доходи бюджету за підсумками року будуть нижче запланованого показника. Якщо закладений у бюджеті обсяг витрат не буде переглянутий, дефіцит бюджету може перевищити початково встановлений стеля в 2,4% від ВВП (включаючи підтримку "Нафтогазу України" в обсязі близько 1,0-1,5% ВВП). Так як є ризик невиконання плану бюджетних доходів, загальний дефіцит держсектора, включаючи підтримку "Нафтогазу України", в 2012 р. може досягти 5,0% від ВВП", - пишуть експерти.

Крім того, при збереженні несприятливої кон'юнктури "Трійка Діалог" очікує продовження поступового скорочення золотовалютних резервів принаймні до парламентських виборів.

"Втім, пік платежів за зовнішнім суверенному боргу, який припав на червень, успішно пройдений, і в наступні місяці темпи скорочення резервів будуть нижче", - вважають аналітики.

Нагадаємо, за даними Держстату, зростання ВВП України за II квартал 2012 р. склав 3% у річному вирахуванні, у квартальному - 1,9%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся