"Нафтогаз" припинив відбір з ПСГ і відновив закупівлю російського газу

НАК "Нафтогаз України" припинив відбір з підземних сховищ газу (ПСГ) і відновив закупівлю російського газу, повідомив журналістам глава "Газпрому" Олексій Міллер.

НАК "Нафтогаз України" припинив відбір з підземних сховищ газу (ПСГ) і відновив закупівлю російського газу, повідомив журналістам глава "Газпрому" Олексій Міллер.

Сьогодні повідомлялося, що прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв звернув увагу свого українського колеги Миколи Азарова на необхідність виконання українською стороною зобов'язань із закачування газу в ПСГ в обсягах, достатніх для здійснення міжнародних контрактів.

Микола Азаров і Дмитро Медвєдєв підтвердили, що кожна із сторін зробить все необхідне, відповідно до своїх зобов'язань, щоб забезпечити безперебійне постачання належних обсягів газу, необхідних споживачам в Європі.

Зазначимо, також джерела видання "Комерсант-Україна" повідомляли, що "Нафтогаз України" не має наміру купувати газ у ВАТ "Газпром" до кінця 2013 р. через відсутність коштів.

Аналітики вважають, що "Газпром" може піти на видачу Україні нових авансів, або докупити відсутні обсяги може Ostchem Дмитра Фірташа, яка отримала від "Газпрому" пільгові ціни.

Нагадаємо, як заявили вчора в російській монополії, борг України перед ВАТ "Газпром" за газ становить більше 1,3 млрд дол.

Водночас "Газпром" розглядає можливість надання Україні нових розстрочок з оплати за газ за серпень і жовтень 2013 р.

Як повідомлялося, 13 листопада міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький повідомив, що "Нафтогаз України" вже закупив у 2013 р. у "Газпрому" 18 млрд куб. м газу, згідно з річним планом, і більше цьогоріч купувати російський газ не збирається.

Напередодні з посиланням на джерела в "Нафтогазі" стало відомо, що Київ не планує купувати паливо у "Газпрому" аж до кінця року, використовуючи при цьому запаси з підземних сховищ.

При цьому в "Газпромі" побоюються, що у ПСГ України не вистачить газу для транзиту до Європи. Нагадаємо, у четвер глави "Газпрому" і "Нафтогазу" Олексій Міллер і Євген Бакулін обговорили питання безперебійного транзиту газу до Європи майбутньої зими.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" не буде закачувати газ до ПСГ для "Газпрому" у 2014 р.

Україна вже кілька років веде переговори з Росією про зниження ціни закупівель газу, які до цих пір не увінчалися успіхом. У 2012 р. Україна купила у РФ понад 32 млрд куб. м газу, цього року можливе зниження поставок до 18-20 млрд куб. м. Для зниження енергозалежності від РФ Україна намагається реалізувати різні енергетичні проекти, в тому числі обговорює можливість закупівель газу в Азербайджану і Туркменістану.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся