"Нафтогаз" у жовтні отримав від Ostchem 2,1 млрд куб. м газу замість аналогічного об'єму з ПСГ, - джерела

НАК "Нафтогаз України" в жовтні 2013 р. в рамках обмінної операції направив близько 2,1 млрд куб. м газу комунальним підприємствам, натомість надавши компанії Ostchem Дмитра Фірташа аналогічний обсяг газу, вже закачаного в ПСГ. Інший російський газ Ostchem закачала сама, пише "Комерсант Україна", посилаючись на свої джерела.

Це пояснює, чому на 22 жовтня, як повідомляв заступник голови "Нафтогазу" Вадим Чупрун, Ostchem належало вже 4 млрд куб. м газу в ПСГ, тоді як на початок місяця - менше 1 млрд куб. м. Але "Газпром" розцінив обмін як порушення домовленостей і виставив "Нафтогазу" рахунок за жовтень в 1,35 млрд дол., як якщо б газ купував тільки "Нафтогаз". При цьому міністр енергетики України Едуард Ставицький позавчора заявив, що "Нафтогаз" вже сплатив за газ за жовтень, відмовившись назвати обсяг імпорту і суму. Джерела в "Нафтогазі" говорили ЗМІ про суму 15 млн дол.

У "Газпромі", "Нафтогазі", "Укртрансгазі" та Ostchem від коментарів відмовилися. Джерело в "Укртрансгазі" підтвердив наявність проблем з розрахунками за жовтень, уточнивши, що "Нафтогаз" минулого тижня припинив купівлю газу тому, що "незрозуміло, хто буде закачувати газ у листопаді - "Нафтогаз" або Ostchem". Перевищила вже Ostchem обсяг закупівель в рамках свого контракту, невідомо.

"Якби в контрактах з "Газпромом" Ostchem заборонялося в жовтні купувати газ і чітко говорилося, що його купує "Нафтогаз", Україна б не спробувала все оформити на Дмитра Фірташа", - вважає голова правління альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.

"За законом газ може закачати як Ostchem, так і "Нафтогаз", далі "Нафтогаз" може викупити цей газ у Ostchem і поставити комунальним підприємствам", - підтвердив член комітету Верховної Ради з Пек Сергій Пашинський. На його думку, якби "Нафтогаз" оплачував жовтневі поставки, це б його збанкротила. Пан Пашинський вважає, що, "якщо Росія хоче отримати свої гроші за газ, їй доведеться домовлятися з Дмитром Фірташем".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся