ua en ru

"Нафтогаз" отримав від "Газпрому" гроші за транзит

"Нафтогаз" отримав від "Газпрому" гроші за транзит
Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" отримала від російського газового монополіста компанії "Газпром" транш в оплату за транзит газу через територію України.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" отримала від російського газового монополіста компанії "Газпром" транш в оплату за транзит газу через територію України. Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі НАКу.

"Гроші за транзит отримали. Вони ("Газпром", - ред.) повідомили в п'ятницю, що відправили. Гроші дійшли", - відзначили в прес-службі.

При цьому там не сказали, яка сума отримана і за який період ця оплата.

Нагадаємо, 7 листопада Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія не оплатила Україні транзит газу за вересень-жовтень 2014 р.

У "Газпромі" у свою чергу заявили, що оплату транзиту російського природного газу через Україну в Європу гальмує неузгодженість формули розрахунку транзитної ставки.

"Єдина технічна проблема, яка існує в частині оплати за транзит газу по території України, - це те, що "Газпром" хоче заплатити більше, ніж чекає від нас українська сторона. Транзитна ставка залежить від ціни російського газу для України. "Газпром" розраховує цю ціну за формулою, вказаною в контракті на постачання газу. А "Нафтогаз України" вважає за своєю ціною. Це гальмує процес. Але ми знайдемо рішення цієї проблеми. Все буде зроблено у відповідності з духом брюссельських домовленостей", - заявив офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов.