ua ru

"Нафтогаз" звинуватив "Газпром" у невиконанні заявки на постачання передплаченого газу

"Нафтогаз" звинуватив "Газпром" у невиконанні заявки на постачання передплаченого газу

НАК "Нафтогаз України" звинуватив ВАТ "Газпром" у невиконанні заявки на поставку передплаченого природного газу. Про це повідомляє прес-служба НАК.

"НАК "Нафтогаз України" звернулася до ВАТ "Газпром" з вимогою пояснити невиконання заявки на поставку 22 лютого 2015 р. передплаченого газу. Замість замовлених в рамках контракту 114 млн куб. м газу Газпром поставив лише 47 млн куб. м", - йдеться в повідомленні.

У НАК вважають дане невиконання заявки порушенням як контракту на поставку газу між компаніями, так і тристороннього юридично зобов'язуючого протоколу, підписаного міністром енергетики Росії Олександром Новаком, єврокомісаром з енергетики Гюнтером Еттінгером і міністром енергетики України Юрієм Проданом 30 жовтня 2014 р. в Брюсселі.

"Повідомлення про порушення контракту та Брюссельського тристороннього протоколу було направлено сьогодні в Кабінет міністрів України, Європейську комісію, а також секретаріат Енергетичного співтовариства в рамках процедури швидкого реагування", - зазначили в компанії.
Як розповіли в НАК, ще 19 лютого Україна подала заявку на поставку 114 млн куб. м російського газу в Україну через газовимірювальні станції Суджа, Писарівка, Сохрановка, Валуйки, Кобрин і Мозир. Згідно з контрактом, "Газпром" був зобов'язаний поставити замовлений обсяг не пізніше, ніж через дві доби після отримання заявки.

Всього станом на 19 лютого, "Нафтогаз" здійснив передоплату за 454 млн куб. м газу, а станом на початок 23 лютого передплачений баланс склав всього 287 млн куб. м газу.

Нагадаємо, 19 лютого Росія почала додаткові поставки газу в Україну для самопроголошених ДНР і ЛНР. За словами прем'єра РФ Дмитра Медведєва, за російський газ, що постачається до ДНР/ЛНР доведеться платити Україні.