ru ua

"Лукойл" відновив виробництво поліетилену на "Карпатнафтохімі"

ВАТ "Лукойл" відновив виробництво поліетилену на українському ТОВ "Карпатнафтохімі". Як йдеться в повідомленні російської нафтової компанії, церемонія запуску виробництва відбулася сьогодні в м. Калуші (Івано-Франківська область України) в присутності голови "Лукойлу" Вагіта Алєкпєрова та прем'єр-міністра України Миколи Азарова.

ВАТ "Лукойл" відновив виробництво поліетилену на українському ТОВ "Карпатнафтохімі". Як йдеться в повідомленні російської нафтової компанії, церемонія запуску виробництва відбулася сьогодні в м. Калуші (Івано-Франківська область України) в присутності голови "Лукойлу" Вагіта Алєкпєрова та прем'єр-міністра України Миколи Азарова.

Як повідомлялося раніше, випуск на заводі основних продуктів - етилену і поліетилену, вінілхлориду, каустичної соди і хлору, суспензійного полівінілхлориду - був зупинений у вересні 2012 р. у зв'язку з несприятливою ситуацією на ринку нафтохімічної продукції.

У квітні 2013 р. Кабінет міністрів України та "Лукойл" підписали меморандум про узгодження дій з виведення заводу на рентабельний рівень виробництва. У серпні 2013 р. Азаров зазначав, що розроблені на "Карпатнафтохімі" виробничі плани передбачають стабільне нарощування обсягів випуску продукції протягом трьох місяців після відновлення виробництва.

Потужності "Карпатнафтохіму" простоювали кілька років. Раніше Азаров відзначав, що розроблені на підприємствах виробничі плани передбачають стабільне нарощування обсягів випуску продукції протягом трьох місяців після пуску виробництва.

ТОВ "Карпатнафтохім" - одне з найбільших підприємств нафтохімічного комплексу України. Компанія - єдиний виробник суспензійного полівінілхлориду. З 2008 р. по 2011 р. на "Карпатнафтохімі" була проведена масштабна модернізація технологічного обладнання, в 2012 р. був введений в експлуатацію цех по виробництву виробів з поліхлорвінілових суспензійних смол потужністю 20 тис. т на рік. Наразі підприємство здатне щорічно виробляти 300 тис. тонн полівінілхлориду, 200 тис. т каустичної соди, близько 180 тис. т хлору, а також 250 тис. т етилену і 100 тис. т поліетилену.

"Лукойл" - одна з найбільших незалежних нафтових компаній в РФ. Статутний капітал НК "Лукойл" складає 21,265 млн руб. Глава компанії Алєкпєров є найбільшим акціонером "Лукойлу" (близько 21%), майже 10% належить віце-президентові компанії Леоніду Федуну. Доведені запаси вуглеводнів "Лукойлу" за класифікацією SEC на 31 грудня 2011 р. склали 17,269 млрд бар. нафтового еквівалента. У 2012 р. компанія видобула близько 90 млн т нафти і 24,5 млрд куб. м газу.