ua en ru

"Лукойл" та Івано-Франківська ОДА підписали угоду про співпрацю

Російська нафтова компанія "Лукойл" та Івано-Франківська облдержадміністрація підписали угоду про співпрацю щодо зміцнення промислового потенціалу Івано-Франківської області, збільшення обсягів виробництва й реалізації нафтохімічної продукції як на території регіону, так і за його межами. Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі ТОВ "Карпатнафтохіму", посилаючись на підписану угоду між президентом ВАТ "Лукойл" Вагітом Алекперовим і головою Івано-Франківської ОДА Михайлом Вишиванюком.
Відповідно до угоди, "Лукойл" та Івано-Франківська ОДА забезпечуватимуть здійснення всіх необхідних заходів для належної експлуатації новозбудованих сучасних установок з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом (ХіКС-М) та з виробництва полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-С) у "Карпатнафтохімі", а також працювати щодо вирішення питань, пов'язаних із придбанням ліцензії й розробкою Верхньострутинського родовища кам'яної солі (Рожнятівський район, Івано-Франківська область) для забезпечення сировиною виробництва ХіКС-М.
Івано-Франківська ОДА сприятиме компанії "Лукойл" при реалізації нових інвестиційних проектів зі створення на території області малих підприємств з переробки поліетилену й ПВХ.
Івано-Франківська ОДА також ініціюватиме внесення доповнень і змін у законодавчі акти, що регламентують питання державної підтримки суб'єктів інвестиційної діяльності в частині скасування нарахувань акцизного збору і ввізного мита на піролізну сировину - дизельне паливо і прямогонний бензин, що дозволить "Карпатнафтохіму" відмовитися від використання давальницької схеми переробки цієї сировини.
Зі свого боку, "Лукойл" спрямовуватиме інвестиції на модернізацію діючих і створення нових високотехнологічних і не шкідливих для навколишнього середовища виробництв, братиме участь у соціальному розвитку міста Калуша, Калуського, Рожнятівського районів та інших територій Івано-Франківської області, реалізації програм з питань освіти, охорони здоров'я, культури і спорту.
Сторони також домовилися співпрацювати у реалізації програм щодо підготовки спеціалістів та кваліфікованих робітників нафтохімічного профілю, проходження виробничої практики студентів і учнів училищ на базі "Карпатнафтохіму".
Угода про співпрацю діятиме протягом 2011-2014 рр.
Як повідомлялось раніше, інвестиції "Лукойлу" у нафтохімічне підприємство "Карпатнафтохім" становитимуть майже 1 млрд дол.