ua ru

"Київенерго" заборгувала "Нафтогазу" 2,3 млрд грн за спожиті енергоресурси

Заборгованість ПАТ "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз України" за спожиті енергоресурси станом на 1 жовтня 2013 р. становить 2 млрд 309 млн грн, з яких 1 млрд 600 млн грн - різниця в тарифах. Про це в ході сьогоднішнього засідання колегії КМДА з питань підготовки до початку опалювального сезону заявив генеральний директор ПАТ "Киевненерго" Олександр Фоменко, передає кореспондент РБК-Україна.

"У нас зараз заборгованість перед НАК "Нафтогаз" складає 2 млрд 309 млн грн. Це станом на 1 жовтня. З них 1 млрд 600 млн грн - різниця в тарифах, яку ми повинні закрити через розпорядження уряду", - сказав Фоменко.

У свою чергу головуючий на засіданні колегії заступник голови КМДА Анатолій Голубченко зазначив, що заборгованість населення та ЖЕКів становить лише 200 млн грн.

"Таким чином, залишається ще близько 700 млн грн, це дійсно є питанням бюджету... Тобто ще 1 млрд 600 млн грн, тобто 2 млрд 100 млн грн, і лише 200 млн грн - це, можливо, те, що не доплачують жителі міста Києва і те, що ЖЕКи з різних причин заборгували. Таким чином, ми повинні вирішити два стратегічних питання. Перше - завершити взаєморозрахунок з державою, друге - знайти кошти для проплати з бюджету. Ми будемо працювати, і я думаю, що ці питання будуть вирішені", - зазначив Голубченко.

Заступник голови КМДА також зазначив, що питання з виникненням заборгованості від жителів та житлово-експлуатаційних контор, на його думку, може бути вирішене, якщо компанія "Київенерго" стане виконавцем послуг з надання енергоресурсів населенню.

"На мій погляд, єдине питання, яке вирішить цю проблему, щоб "Київенерго" стало виконавцем послуг з подачі тепла та гарячої води. Це не означає, що ми хочемо зняти з себе відповідальність. Зовсім ні. Просто скільки років існує незалежна Україна, стільки років зростає борг житлово-комунальних організацій перед "Київенерго", - підкреслив Голубченко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що заборгованість компаній "Київенерго" перед "Нафтогазом" складає 2 млрд грн.