"Грінпіс" стурбована безпекою АЕС через бої на сході України

Міжнародна екологічна організація "Грінпіс" стурбована безпекою атомних електростанцій в Україні через бої на сході країни.

Міжнародна екологічна організація "Грінпіс" стурбована безпекою атомних електростанцій в Україні через бої на сході країни, передає Deutsche Welle.

У цей час лінія фронту бойових дій проходить приблизно в 200 км від Запорізької АЕС, реактори якої побудовані ще в радянські часи і недостатньо захищені від обстрілу.

"У регіоні є багато протитанкових знарядь, здатних пробити оболонку цих реакторів", - заявив експерт "Грінпіс" з атомної енергетики Тобіас Мюнхмайер в інтерв'ю, оприлюдненому в німецькій газеті Westdeutsche Allgemeine Zeitung у суботу, 30 серпня. Навіть удар по електромереж може мати катастрофічні наслідки, оскільки призведе до виходу з ладу системи охолодження атомного реактора, підкреслив Мюнхмайер.

У зв'язку з цим він нагадав про тяжкі наслідки аварії на японській АЕС "Фукусіма-1", де з ладу вийшла саме система охолодження.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся