ua ru

"Місто в місті": що, де, почім?

Приплив жителів столиці з кожним роком зростає. Але об'єктів інфраструктури і житла вже давно не вистачає на всіх старих і нових жителів Києва. Тому сучасні забудовники намагаються впроваджувати в міські ландшафти нове рішення в забезпеченні киян нерухомістю та інфраструктурою - житловими комплексами в форматі «місто в місті» , які набувають все більшої популярності серед жителів мегаполісу.

Приплив жителів столиці з кожним роком зростає. Але об'єктів інфраструктури і житла вже давно не вистачає на всіх старих і нових жителів Києва. Тому сучасні забудовники намагаються впроваджувати в міські ландшафти нове рішення в забезпеченні киян нерухомістю та інфраструктурою - житловими комплексами в форматі «місто в місті» , які набувають все більшої популярності серед жителів мегаполісу.

Міські острови

Масштабні споруди-«міста» передбачають комплекс житлових будинків та об'єктів інфраструктури, розташованих на єдиній території і виконаних в єдиному стилістичному оформленні.

На території таких «містечок» зосереджені різноманітні магазини, кафе, салони краси, дитячі та спортивні майданчики, відділення банків, паркінги та медичні заклади. Також в проекті може бути врахована наявність школи та дитячого садка. Крім цього, забудовники міських оазисів зазвичай передбачають охорону території та зручні транспортні розв'язки.

Подібні РК розосередилися по Києву і околицях, сусідячи з радянською забудовою, але якісно відрізняючись від неї - як житло нового формату та максимального комфорту.

У столиці відомо чимало подібних РК. Поруч з центром їх, як мінімум, три.

«Новопечерські Липки»

ЖК «Новопечерські Липки» від інвестиційно-девелоперської компанії UDP може похвалитися не тільки вже зданих в експлуатацію житлом, але і власною школою, дитячим садком, кондитерської, супермаркетом, відділеннями банків, басейном, Академія тенісу і Центром східної культури. Крім цього, забудовник передбачив власний ландшафтний парк комплексу - «Сади Світу». Життя тут обіцяє бути набагато більш комфортною, ніж, приміром, на сусідніх вулицях з радянської забудови.
Житло в даному РК в центрі Києві, поруч з Ботанічним садом, обійдеться покупцеві в $2300-2700 за курсом НБУ за квадратний метр в споруджуваному будинку і в $2600-3200 за кв. м - у вже зданому в експлуатацію.

На вторинному ринку перекупити квартиру без ремонту в «Новопечерських Липках» пропонують в середньому за 18 000 грн за «квадрат», що, до речі, в перерахунку на нинішній курс НБУ 15,77 грн за долар становить $1141 - набагато дешевше, ніж безпосередньо у забудовника.
Ось такі дива накоїли валютні коливання.

«Бульвар фонтанів»

Ще один «місто в місті» від тієї ж інвестиційно-девелоперської компанії UDP -«Бульвар фонтанів» - розташований на перетині вулиць Патріса Лумумби і Саперне поле у Печерському районі столиці.

Під комплекс відведено 4,06 га землі. На них активно будуються житлові будинки з експлуатованими покрівлями, кафе, салонами краси і магазинами. Під будинками забудовник облаштував підземний паркінг і також врахував гостьові парковки. Крім цього, у комплексі передбачені дитячі майданчики, пральня та хімчистка, супермаркет і, звичайно, серце комплексу - каскад фонтанів уздовж лінії житлових будинків.

Придбати квартиру в побудованому будинку «Бульвар Фонтанів» зараз можна за ціною від забудовника - $2450 -3600 за курсом НБУ за квадратний метр в споруджуваному будинку і за $2800-3600 за «квадрат» у збудованому.

На вторинному ринку середня ціна за квадратний метр такого житла без оздоблення коливається в межах $2200-2800. Однак господарі можуть зажадати розрахунок строго в іноземній валюті, хоча, є і продавці, які йдуть на поступки і орієнтуються на курс Нацбанку на момент оплати.

«Парк Авеню»

ЖК Park Avenue від девелоперської компанії «Seven Hills займає 3,96 га у Голосіївському районі Києва на проспекті 40-річчя Жовтня. Не виходячи за межі цього маленького міста, можна і запастися продуктами, і відпочити в ресторані, і прикупити тур в Єгипет, наприклад.

Крім цього, в «Парк Авеню» є великий супермаркет, стоматологічний кабінет, нотаріальна контора, відділення банків, ресторани, магазини і фірми. У той же час, на вулиці біля комплексу обладнані дитячі та спортивні майданчики, є місце для гри в баскетбол і міні-футбол. Під дитячою зоною споруджений підземний паркінг, звідки можна безпосередньо потрапити до себе в квартиру, не виходячи на вулицю.

А ось потрапити на територію стороннім не так-то просто: комплекс цілодобово охороняється.
Придбати тут житло можна через забудовника за ціною $2200-3000 за кв. м в споруджуваному будинку і за ціною $2800 за кв. м - у зданому в експлуатацію (залишилася всього 1 трикімнатна квартира). До Нового року відділ продажів працює за курсом НБУ, після настання 2015 - потенційним покупцям потрібно буде уточнювати повторно.

На вторинному ринку пропозицій з продажу квартир у «Парку Авеню» хоч відбавляй, однак більшість квартир продається з вже зробленим ремонтом, що може сподобатися не всім покупцям. Також є квартири, готові до чистової обробки з розведеною електропроводкою, водопостачанням, кондиціонуванням і каналізацією. Ціна квадратного метра такого житла становить у середньому $2250 при розрахунку в іноземній валюті.

Ось такими пропозиціями радують киян прицентральні «міста в місті». В цілому, висновок напрошується один - за комфорт і статус доводиться платити, тому всім охочим обзавестися квартирою в таких завидних «містечках» радимо запастися іноземною валютою.
Джерело: domik.ua