"Газпром" взимку використовуватиме ПСГ Європи для компенсації піків попиту, не розраховуючи на ГТС України

Четвер 19 червня 2014 20:35
ТОВ "Газпром Експорт" найближчої зими буде використовувати потужності європейських підземних сховищ газу (ПСГ) для компенсації окремих піків попиту і не розраховує в цьому питанні на можливості газотранспортної системи (ГТС) України.

ТОВ "Газпром Експорт" найближчої зими буде використовувати потужності європейських підземних сховищ газу (ПСГ) для компенсації окремих піків попиту і не розраховує в цьому питанні на можливості газотранспортної системи (ГТС) України. Про це йдеться в повідомленні "Газпрому".

У російському монополістові уточнили, що прийнято рішення збільшити закачування газу до європейських ПСГ у літній сезон 2014 р.

У "Газпромі" також зазначили: угода, що діяла, на надання послуг з підтримки режиму поставок між "Газпром Експортом" і українським газотранспортним оператором "Укртрансгаз" використовувалася рідко. "Обсяги, які вона забезпечувала, не перевищували сотих часток відсотка від транзиту", - зазначили в компанії.

"Весь основний обсяг транспортування газу через територію України здійснюється і буде здійснюватися на підставі контракту між "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України". Припинення даної угоди "Газпром Експортом" не впливає на надійність поставок через територію України", - йдеться в коментарі.

Нагадаємо, сьогодні в "Нафтогазі" повідомили про те, що дія договору, який передбачав компенсацію українською стороною добових коливань споживання газу у Європі, буде припинено із 23 червня 2014 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся