"Газпром Експорт" відмовився від балансування транзиту газу через Україну, - "Нафтогаз"

Четвер 19 червня 2014 16:21
Компанія "Газпром Експорт" (Росія) повідомила оператору української газотранспортної системи ПАТ "Укртрансгаз" про своє бажання розірвати договір, який передбачав компенсацію українською стороною добових коливань споживання газу у Європі.

Компанія "Газпром Експорт" (Росія), що здійснює експорт російського газу, 17 червня повідомила оператору української газотранспортної системи ПАТ "Укртрансгаз" про своє бажання розірвати договір, який передбачав компенсацію українською стороною добових коливань споживання газу у Європі. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Таким чином, як зазначається, дія договору буде припинена із 23 червня 2014 р.

Згідно з умовами договору, у разі, якщо необхідність у поставках газу до Європи істотно перевищувала виставлену напередодні заявку ТОВ "Газпром Експорт", ПАТ "Укртрансгаз", за наявності технічної можливості, компенсувало необхідні обсяги за рахунок власних резервів, після чого російська сторона здійснювала оплату цієї послуги.

Транзит фізичних обсягів газу територією України займає близько 36 годин. За відсутності такого договору український оператор не матиме юридичних підстав компенсувати істотні відхилення споживання газу день у день.

Договір був укладений між сторонами у 2010 р. "Рішення про розірвання договору не має економічного обґрунтування і збільшує ризики невиконання ВАТ "Газпром" своїх зобов'язань перед європейськими покупцями", - наголошується в повідомленні.

На думку "Нафтогазу", до аналогічних ризиків надійності роботи ВАТ "Газпром" на європейському напрямку веде і створення російською компанією перешкод із формування достатніх резервів газу в підземних сховищах України.

"Зараз ми спостерігаємо продовження кроків, які, ймовірно, повинні дискредитувати український напрямок поставок газу в очах європейських партнерів. Наші російські контрагенти, по суті, відмовилися від своєї частини відповідальності за задоволення потреб європейських споживачів газу на українському напрямку. Ми розцінюємо розірвання договору як чергову спробу лобіювання "Південного потоку", будівництво якого було призупинено європейською стороною", - зазначив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Водночас, за словами керівника НАК, українська сторона готова зробити всі залежні від неї кроки для того, щоб рішення ТОВ "Газпром Експорт" не вплинуло на надійність поставок газу до ЄС.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся