ua en ru

"Газпром" прогнозує подальші аварії в ГТС України

Російський газовий монополіст компанія "Газпром" прогнозує подальші аварії в українській газотранспортній системі.

Російський газовий монополіст компанія "Газпром" прогнозує подальші аварії в українській газотранспортній системі. Про це на прес-конференції в Москві заявив заступник голови правління ВАТ "Газпром", член Ради директорів ВАТ "Газпром" Віталій Маркелов.

"Газотранспортна система створювалася як єдина система. Ми вкладали значні кошти у ремонт та реконструкцію, що не можна сказати про українську сторону. Труба старіє і відповідно відбуваються розриви. Це не єдина аварія, були і інші. Думаю, що вони ще будуть", - зазначив Маркелов.

Нагадаємо, як повідомила міліція, на газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород" в Полтавській обл. 17 червня о 14:45 сталося серйозне спалах: висота полум'я склала 50-100 м, радіус - 200-300 м, дія високих температур - до 1 км.

"Уренгой-Помари-Ужгород" - магістральний експортний газопровід, по якому йде газ з Росії в країни Європи.

Співробітники компанії "Укртрансгаз", оператора зазначеного газопроводу, 16:15 загасили полум'я.

"Укртрансгаз" запевняє, що надзвичайна ситуація на магістральному газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород" не вплине на транзит газу в країни Європи.

Як повідомляє МВС, транзит газу після вибуху на газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород" здійснюється за резервною гілці в повному обсязі.

МВС розглядає ключовою версією вибуху на "Уренгой-Помари-Ужгород" теракт. При цьому слідче управління МВС почало кримінальне провадження за ч.3 ст.292 Кримінального кодексу України - пошкодження об'єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів та нафтопродуктопроводів. У разі ж підтвердження ключової версії, як зазначає МВС, справа буде перекваліфікована за статтею тероризм.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пов'язує вибух на магістральному газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород" зі спробами Росії "легітимізувати "Південний потік" в очах Європи".

14 травня Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом вибуху магістрального газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород" на території Рожнятівського району Івано-Франківської області, кваліфікувавши його як теракт. Раніше, 12 травня, під час робіт з ліквідації наслідків витоку газу на газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород" стався вибух в 30 м біля газопроводу Богородчани-Долина (діаметр 1400 мм, тиск 50-54 Атм). Постраждалих і жертв не було.