"Газпром" готовий будувати другу нитку газопроводу Ямал - Європа в обхід України

"Газпром" розглядає можливість будівництва другої нитки газопроводу Ямал - Європа потужністю 15 млрд куб. м на рік. Про це повідомив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з Президентом Росії Володимиром Путіним.

За словами Міллера, будівництво може бути розпочато в 2018-2019 рр.

"Якщо буде дано доручення, ми визначимося більш точно за термінами, маршрутом і капітальним вкладенням. Зараз абсолютно точно зрозуміло, що ефективність такого проекту буде дуже висока", - заявив Міллер.

Він також зазначив: "На корпоративному рівні наші партнери виявляють великий інтерес до співробітництва".

Міллер також повідомив, що ринками збуту стане Польща, Угорщина та Словаччина.

Будівництво трансконтинентального газопроводу Ямал - Європа було розпочато в 1996 р. Лінії по подачі газу проходять по території Росії, Білорусії, Польщі та Німеччини.

Європейський союз відніс експортний коридор Ямал - Європа до пріоритетних інвестиційних проектах, реалізованим в рамках Trans-European Network (TEN, "Транс'європейські мережі").

Проектна потужність газопроводу становить 32,9 млрд куб. м на рік; загальна протяжність - понад 2 тис. км. В даний час газопровід функціонує в однонитковому варіанті.

Читайте також: Російські газопроводи, які будуються в обхід України, не окупляться ніколи, - Азаров

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся