ua ru

"Газпром" допускає появу негрошових форм розрахунків за газ для України

ВАТ "Газпром" допускає появу негрошових форм розрахунків за природний газ для України.

ВАТ "Газпром" допускає появу негрошових форм розрахунків за природний газ для України. Про це йдеться у щоквартальному звіті російського газового монополіста.

"В умовах, коли Україна не виконує домовленості, ВАТ "Газпром" у повній відповідності з чинним контрактом з 16 червня 2014 року перевів НАК "Нафтогаз України" на передоплату поставок газу. Таким чином, неможливо гарантувати, що в майбутньому, в силу не залежних від ВАТ "Газпром" причин не з'являться негрошові форми розрахунків за газ", - йдеться у звіті.

При цьому в "Газпромі" відзначають, що здійснення розрахунків по операціях в негрошовій формі вже надавало в минулому і може надавати в майбутньому несприятливий вплив на здатність компанії фінансувати операційні або капітальні витрати, які повинні проводитися в грошовій формі, а також на здатність "Газпрому" своєчасно сплачувати податки та здійснювати інші обов'язкові відрахування.

Нагадаємо, з 16 червня 2014 р. "Газпром" припинив поставки газу для України через заборгованість і перевів її на режим передоплати. При цьому транзит російського газу через територію України в країни Європейського Союзу триває.

Як заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер, станом на 8 липня 2014 р. загальний борг України перед РФ за газ досяг 5,3 млрд дол.