"Енергоатом" планує підписати кредитну угоду з РФ по блокам Хмельницької АЕС до кінця 2012 р

НовиниЕкономіка    27.03.2012 - 17:33

НАЕК "Енергоатом" продовжує переговори про кредитування будівництва 3-го і 4-го блоків Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС) російськими банками. Про це в ході прес-конференції заявив генеральний директор ВП "Атомпроектінжиніринг" НАЕК "Енергоатом" Олександр Рибчук, передає кореспондент РБК-Україна. Рибчук повідомив також, що кредитну угоду на будівництво двох енергоблоків ХАЕС планується підписати до кінця 2012 р.

"Ці кредити будуть різними. Ми сподіваємося і на державне кредитування, крім комерційного. У будь-якому випадку, ми будемо орієнтуватися на найкращі умови, які будуть на ринку, в тому числі і за кордоном", - сказав Рибчук. За його словами переговори з російськими банками тривають, і ведуть їх професійні групи.

Підприємство підготувало і направило до Кабінету міністрів проект розпорядження про схвалення техніко-економічного обгрунтування будівництва енергоблоків.

Очікується, що 3-й блок ХАЕС буде запущений в експлуатацію в 2017 р., а 4-й в 2019 р.

Нагадаємо, 29 жовтня 2010 р. Ю.Недашковський повідомив, що Росія погодилася кредитувати українську частину постачань для будівництва 3 і 4 блоків Хмельницької АЕС. ВАТ "Сбєрбанк" підтвердив свою готовність надати ДП НАЕК "Енергоатом" кредит на 1 млрд. доларів для розробки технічного проекту реакторної установки (РУ) ВВЕР-1000, виробництво обладнання РУ з тривалим циклом виготовлення та інших підготовчих робіт до спорудження енергоблоків №3,4 Хмельницької АЕС. Кредитний договір на суму в 1 млрд дол. між "Сбєрбанком" РФ і НАЕК "Енергоатом" мав бути підписаний у першій декаді травня 2011 р.

Нагадаємо, 27 лютого повідомлялося, що на Хмельницькій атомній електростанції (ХАЕС) 27 лютого розпочала роботу місія технічної підтримки Московського центру Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЄС).

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top