ru ua

"Брянський машзавод" може відзначити рішення по "Луганськтепловозу" через апеляційний суд, - юристи

«Брянський машинобудівний завод» (Росія) має всі шанси скасувати рішення Господарського суду Києва про розрив договору з ФДМУ про купівлю-продажу 76% акцій ХК «Луганськтепловоз» в апеляційній інстанції. Таку думку висловив партнер ЮФ «Центр правового консалтингу» Ігор Окунєв.
«Враховуючи клопотання відповідача про зупинення провадження у справі, яку було відхилено судом, рішення слід оцінювати як передчасне. На нашу думку, висновок про відсутність підстав для зупинення провадження у справі є спірним. Справа в тому, що недійсний договір (угода) не створює юридичних наслідків, крім тих, які пов'язані з його недійсністю (ч. 1 ст. 216 ЦК України). Договірні зобов'язання за недійсним договором у сторін не виникають, відповідно апріорі їх не можна порушити, тому підстави для розірвання недійсного договору відсутні. Зважаючи на ці аргументи, в апеляційній скарзі на рішення київського Господарського суду можна посилатися на неправильне застосування місцевим господарським судом ч. 1 ст. 79 ЦПК України, положення якої щодо зупинення провадження у справі є імперативними, що зумовило передчасні висновки місцевого господарського суду про наявність підстав для задоволення позову. З урахуванням викладеного, у разі набрання законної сили судовим рішенням, яким визнано недійсним спірний договір купівлі - продажу пакета акцій, рішення за результатами його перегляду в апеляційному порядку необхідно буде скасувати з ухваленням нового рішення про відмову в позові», - підкреслив І.Окунєв .
Нагадаємо, рішенням від 22 жовтня Госпсуд Києва розірвав договір купівлі-продажу 76% акцій ХК «Луганськтепловоз» між ФДМУ і Брянським машзаводом за позовом ФДМУ. Крім того, суд стягнув з відповідача 2,18 млн грн пені і 82 млн грн неустойки за невиконання зобов'язань, передбачених договором. 15 червня ФДМУ визнав переможцем конкурсу з продажу 76% «Луганськтепловоза» Брянський машзавод, який запропонував за цей актив 410 млн грн при стартовій ціні 400 млн грн. Договір купівлі-продажу був підписаний 26 червня. 1 вересня ФДМУ запропонував машзаводу розірвати договір купівлі-продажу, оскільки російська компанія не сплатила покупку.