ru ua

"Блок Порошенко", "Опозиційний блок" і "Сильна Україна" лідирують в електоральних вподобаннях українців, - дослідження

10 тис. спостерігачів від "Передових правових ініціатив" будуть спостерігати за виборами 26 жовтня. Дані екзит-полів, паралельного підрахунку голосів, порушення, а також інформація ЦВК будуть фіксуватися унікальною комп'ютерною системою "Контроль і спостереження". Про це на прес-конференції заявив голова ВГО "Передові правові ініціативи" Геннадій Воронцов.

"Ми створили сучасну комп'ютерну систему "Контроль і спостереження ППІ" за достроковими парламентськими виборами...Ми ввели в дію унікальний апаратний комплекс для спостереження за виборчим процесом. Це дозволить в on line режимі оперативно оприлюднити результати голосування. Також система дасть можливість спостерігати за динамічною картинкою ходу голосування, підрахунку голосів, що забезпечить оперативне виявлення всіх порушень", - заявив він.

Також голова ВГО "Передові правові ініціативи" повідомив, що в Раду проходять шість політичних сил.

Згідно з результатами опитування, якби вибори відбулися 19 жовтня, то рейтинги електоральної підтримки політичних партій розподілилися б наступним чином: "Блок Петра Порошенко" готові підтримати 27,15% виборців, партію "Опозиційний блок" - 19,09%, партію Сергія Тігіпка "Сильна Україна" - 12,20%, ВО "Батьківщина" - 8,75%, Радикальну партію Олега Ляшка - 6,77%.

Ще не визначилися за кого віддати свій голос - 38,81% українців, які готові взяти участь у виборах.

"Опитування проводилося 19 жовтня 2014 р. у всіх областях України. Було опитано 45 тис. чоловік старше 18 років.

Статистична помилка по Україні - 1%, в Донецькій і Луганській області - 4%", - повідомив Воронцов.

Також наголошується, що в рамках проведення соцопитування ВГО "Передові правові ініціативи" досліджувала електоральну підтримку політичних партій та кандидатів у виборчих округах Луганської області.

Представниками ППІ було опитано 13,7 тис. респондентів Луганської обл., які мають право голосу, у віці від 18 років і старше. Більшість жителів регіону визначилися з вибором політичної партії (81,19%), що значно перевищує цей показник у середньому по Україні.

Лідером електоральної підтримки є політична партія "Опозиційний блок", яка набрала 61,15% у Луганській області. З великим відставанням на другому місці - "Блок Петра Порошенко", яку підтримують 11,12% виборців, далі йде партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна", яка набрала 7,29% голосів. На четвертому місці - ВО "Батьківщина" (4,31%), на п'ятому - Радикальна партія Олега Ляшка (4,15%).