"Батьківщина" вирішила підтримати проект "Удару" про саморозпуск Ради

Середа 18 червня 2014 09:59
Фракція "Батьківщина" вирішила підтримати проект фракції "Удар" про саморозпуск Верховної Ради.

Фракція "Батьківщина" вирішила підтримати проект фракції "Удар" про саморозпуск Верховної Ради. Про це у своєму Facebook повідомив нардеп від фракції "Батьківщина" Олександр Бригинець.

"Ми критично ставимося до проекту постанови "Удару" про саморозпуск парламенту, тому що в ньому не враховані речі, про які я писав тільки що, але вирішили його підтримати, бо це позиція президента, і позиція колег по коаліції", - повідомив Бригинець.
Раніше у своєму Facebook він написав, що Рада має саморозпуститися, але за умови, що на дострокових виборах буде заборонено в неї балотуватися всім нинішнім нардепам.

Крім того, за його словами, розглядаються та додаткові умови: встановлення миру, заміна Цвк, новий закон про вибори, зміни до Конституції і прийняття закону про люстрацію.

"Це дуже довгий шлях. Та й поняття - саморозпуск в Конституції не значиться. Тому я за розпуск конституційним шляхом - всі три партії колишньої опозиції повинні вийти з коаліції, а нова не створюється... В цей час Рада працює і приймає закони до виборів нової ВР, у тому числі може бути прийнятий закон про люстрації, новий закон про вибори і змінений ЦВК. Встановлення миру має статися - думаю, армія про це подбає. А от зміни до Конституції повинні бути відкладені до мирних часів... Це зробить новий парламент", - зазначив Бригинець.

"У разі мажоритарки, а не пропорційної системи, ми не зможемо обрати близько 50 депутатів - у тому числі 11 нардепів в Криму. Це не дуже добре. Не хотілося б, щоб ВР була без нардепів з Криму, Донецька, Луганська... А ось пропорційна система передбачає інший механізм - в списки можуть увійти представники і "гарячих" регіонів", - додав він.

Нагадаємо, фракція "Удар" вчора підготувала проект постанови про розпуск парламенту.

"Ми пропонуємо прийняти постанову про саморозпуск парламенту і звернутися до Президента про призначення виборів у визначені Конституцією терміни. Ми підготували відповідну постанову. Я пропоную всім лідерам фракцій без перерви обговорити і проголосувати", - заявив з трибуни Ради голова фракції Віталій Ковальчук.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся