"Альфа Груп" купує контрольний пакет акцій IDS Borjomi

НовиниЕкономіка    24.12.2012 - 09:25

Структури "Альфа Груп" купують контрольний пакет акцій компанії IDS Borjomi, що володіє такими відомими марками, як "Миргородська", "Моршинська", "Боржомі" і "Трускавецька". Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна" з посиланням на власні джерела.

Угода із продажу контрольного пакета IDS Borjomi повинна бути закрита до кінця року. Про це повідомили у двох компаніях, що претендували на актив. За інформацією співрозмовника видання, сума операції може скласти близько 300 млн дол.

"Власникам були зроблені і кращі цінові пропозиції, але більшість претендентів розраховували викупити весь бізнес",- розповів один з них.

За даними джерела видання, структури "Альфа Груп" отримають контрольний пакет, а міноритарна частка залишиться у нинішніх власників компанії - сім'ї покійного бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі. Серед претендентів на актив були Standard Capital, TPG, Klever Asset Management, АФК "Система", фонд, близький до "Альфа Груп", а також один з фондів, наближений до президента Міжнародної шахової федерації Кирсана Ілюмжинова.

Керуючий директор по роботі з великим бізнесом російського "Альфа банку" Максим Першин заявив виданню, що "угоди поки немає", відмовившись від докладніших коментарів. Але джерело в "Альфа Груп" уточнило, що "покупцем виступить структура, близька до одного з акціонерів групи, а банк може профінансувати цю угоду". За його даними, на даний момент сторонами підписано угоду про наміри, "структура угоди дуже складна, і на її оформлення буде потрібний час".

В жодній з компаній не змогли назвати точний розмір пакету акцій IDS Borjomi, який відійде новим власникам; відомо, що в рамках переговорів обговорювалася, що в сім'ї Патаркацишвілі залишиться від 15% до 30% бізнесу. 87,34% акцій головної структури холдингу IDS Borjomi Beverages N.V. належать фонду VDP, а також ряду топ-менеджерів підприємств, що входять у IDS Borjomi. Спадкоємці Бадрі Патаркацишвілі - його вдова Інна Гудавадзе, старша дочка Ліана Жмотова, молодша дочка Ія Патаркацишвілі і мати Нателла Патаркацишвілі - є бенефіціарами New World Value Found, який володіє 97% фонду VDP. Ще 3% належить вдові Стівена Кертіса (її чоловік був адвокатом Бориса Березовського).

IDS Borjomi Beverages N.V. володіє заводом з розливу мінеральної води в Боржомі, а також Миргородським і Моршинським заводами мінеральних вод в Україні. Основні марки - "Боржомі", "Миргородська" і "Моршинська". Фінансові показники не розкриваються. У РФ компанії належить завод по розливу бутильованої води "Святе джерело". Учасники ринку оцінюють оборот IDS 200-250 млн дол.

Читайте також: В IDC Borjomi спростували інформацію про причетність до активів компанії Березовського

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top