"ВКонтакте" перевірять на захист персональних даних у вересні

"ВКонтакте" перевірять на захист персональних даних у вересні
Фото: соціальна мережа VKontakte ("Ведомости")

Ревізія походитиме ву штаб-квартирі інтернет-компанії в Санкт-Петербурзі

Федеральна служба Російської Федерації з нагляду у сфері зв'язку, ІТ та масових комунікацій (Роскомнагляд) з 1 по 29 вересня перевірятиме, як соціальна мережа "ВКонтакте" поводиться з персональними даними користувачів. Про це з посиланням на обидві сторони справи повідомляють сьогодні російські "Известия".

"Нас цікавить вибудувана система роботи з персональними даними користувачів і співробітників компанії. Будемо дивитися, як персональні дані обробляються, де зберігаються, як здійснюється транскордонна передача і так далі", - пояснив прес-секретар РКН РФ Вадим Ампелонскій.


Перевірка проходитиме у штаб-квартирі інтернет-компанії VKontakte (VK.com) в Санкт-Петербурзі.

Перш регулятор провів аналогічні перевірки інтернет-магазинів Ozon, KupiVip, Lamoda і сервісу з пошуку роботи SuperJob. У процесі перевірки перебуває онлайн-сервіс HeadHunter. На даним момент інспекції не виявили жодного серйозного порушення, за винятком хіба що дрібних недоліків.

Як зазначається, регулятор вперше перевіряє будь-яку соцмережа на предмет дотримання законодавства про персональні дані. З 1 серпня набув чинності антитерористичний закон, що зобов'язав великі інтернет-сервіси зберігати інформацію користувачів протягом шести місяців.

Крім того, закон РФ "Про персональних даних" наказує їм забезпечити "запис, зберігання, систематизацію, накопичення, зберігання, уточнення" особистої інформації росіян в базах даних на серверах, розташованих в країні. Як стверджують в Роскомнадзоре, перевірка носить плановий характер і ніяк не пов'язана з недавніми повідомленнями ЗМІ про витік особистих даних користувачів соцмережі.

Раніше в червні ЗМІ повідомили про те, що в даркнеті виставлено ​​на продаж базу даних з логінами, паролями, номерами телефонів та адресами електронної пошти понад 100 мільйонів користувачів "ВКонтакте". У відповідь на це представник соцмережі заявив, що база містила інформацію 2011-2012 років, а користувачі, чиї дані могли до неї потрапити, ще кілька років тому примусово змінили паролі.

Як повідомлялося, у квітні соцмережа "ВКонтакте" відкрила перший музичний сервіс з легальним контентом. Нагадаємо також, що Google обігнав "Яндекс" за популярністю в Рунеті, хоча достовірність даного рейтингу незабаром було поставлено під сумнів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся