Українські бізнес-ангели за 2 роки вклали 7 млн доларів в стартапи

НовиниТелеком & IT    21.07.2016 - 17:31
Фото: український ринок венчурного інвестування прокидається
Фото: український ринок венчурного інвестування прокидається

З початку року інвестиційна активність в Україні зросла на 36%

Бізнес-ангели, що входять в українське співтовариство UAngel, за останні 2 роки інвестували в стартапи понад 7 млн доларів. Про це свідчить проведене UAngel дослідження, даними якого має РБК-Україна.


З початку 2016 року члени спільноти уклали 20 угод на суму 4,8 млн доларів. За оцінками UAngel, інвестиційна активність зросла на 36% порівняно з аналогічним періодом 2015 року.

За два роки інвестиції знайшло 87 проектів. Середній чек по угоді склав 48,1 тис. доларів. Більшість проектів (69,2%), які профінансували учасники UAngel, мають українське походження. Родом з Європи виявилося 14,5% стартапів. На проекти з США припало 9% інвестицій, на проекти з Азії — 5,5%. Ще 1,8% від загальної суми інвестицій UAngel отримали проекти з Ізраїлю.

Найбільше інвестицій отримали проекти, пов'язані з рекламними технологіями та соціальними медіа, електронною комерцією, мобільними і "хмарними" технологіями. Найбільш перспективними для інвестування учасники Uangel вважають проекти в області штучного інтелекту, аналізу великих даних "хмарних" технологій.

Співтовариство UAngel об'єднує понад 30 учасників, половина з них — приватні інвестори, половина — компанії. Всього в Україні близько 60 активних інвесторів. Загальна сума інвестицій в 2015 році склала 132 млн доларів. За даними звіту UVCA, 66,52% всіх угод уклали місцеві інвестори.

Нагадаємо, в Україні хочуть створити фонд для збільшення фінансування стартапів.

On Top