В Україні з'явився новий вірус, який вимагає гроші за розблокування комп'ютера

В Україні з'явився новий вірус, який вимагає гроші за розблокування комп'ютера
Фото: троян Kryptik вимагає гроші за розблокування комп'ютерів

Троян вимагає за розблокування викуп у розмірі 150 доларів

В Україні з'явилася нова модифікація трояна Kryptik, який виводить на екран повідомлення про блокування комп'ютера і вимагає викуп за розблокування. Про це йдеться в повідомленні антивірусної лабораторії Zillya.

Троян вимагає за розблокування викуп у розмірі 0,2 Btc (150 доларів).

Як відзначають аналітики лабораторії, зараження відбувається в основному через спам-листи з вкладеними зараженими файлами, при відкритті яких відбувається зараження ПК. Це також можуть бути заражені інтернет-ресурси або файли "зламаного" .

"Потрапляючи на комп'ютер, троян видаляє важливі системні файли, що дозволяють відновити систему або перезавантажити комп'ютер у безпечному режимі", - зазначають фахівці.

Особливістю нової модифікації є той факт, що "вірус" не шифрує дані, а відразу видаляє. Таким чином, шкідливе ПЗ вимагає гроші у жертв за вже неіснуючі файли.

"При цьому використовуються додаткові засоби соціальної інженерії, які повинні надавати додатковий психологічний вплив. Повідомлення про блокування побудовано таким чином, що примушує користувача натиснути активну жовту кнопку. Після чого виводиться повідомлення, яке попереджає про видалення одного зашифрованого файлу кожного разу, коли кнопка натиснута до оплати викупу", - розповідають в лабораторії.

Нагадаємо, український ринок антивірусного ПО скоротився на 34% в 2015.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся