Вчені NASA визначили розмір Плутона

Вівторок 14 липня 2015 12:50
Вчені NASA визначили розмір Плутона
Фото: Плутон

Плутон більше всіх інших відомих об'єктів Сонячної системи за орбітою Нептуна

Космічний апарат NASA New Horizons відповів на одне з найбільш важливих питань про Плутон - визначив розмір планети. За отриманими даними діаметр Плутона становить 2 370 км, про це повідомляє сайт NASA.

Повідомляється, що вчені NASA встановили, що діаметр Плутона становить 2 370 км в діаметрі, що трохи більше, за попередні оцінки. Дані, що допомогли визначити розмір планети, були отримані завдяки використанню камери з дальньої розвідки Imager (Лоррі).

"Цей результат підтверджує те, що вже підозрювали: Плутон більше всіх інших відомих об'єктів Сонячної системи за орбітою Нептуна", - йдеться в повідомленні.

"Розмір Плутона обговорювався з моменту його відкриття в 1930 році. Ми раді, нарешті, відповісти на це питання", - сказав учений місії Білл Маккіннон.

Повідомляється, що судячи з отриманих даних, щільність Плутона трохи нижче, ніж вважалося раніше, а частка льоду - трохи вища. Крім того, нижній шар атмосфери Плутона, що називається тропосферою, дрібніший, ніж вважалося раніше.

Відзначається, що сьогодні, 14 липня, апарат New Horizons зробить історичне зближення з Плутоном і наблизиться до планети на відстань 12,5 тис. км в 14:49.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що New Horizons вперше наближається до Плутона.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся