ua en ru

Третини випускників відмовляють у прийомі на роботу через відсутність досвіду, - дослідження

Третини випускників відмовляють у прийомі на роботу через відсутність досвіду, - дослідження Фото: співбесіда на роботу

При цьому 54% роботодавців в цілому позитивно ставляться до випускників без досвіду

В прийомі на роботу відмовляють 35% випускників через відсутність досвіду роботи за фахом. Про це йдеться в результатах експертного опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Фондом соціальної ринкової економіки Людвіга Ерхарда.

У дослідженні йдеться про ставлення компаній до прийому на роботу випускників вузів без досвіду роботи: так, 54% роботодавців в цілому позитивно ставляться до прийому на роботу випускників без досвіду роботи (перевага віддається випускникам з досвідом, але можуть взяти спеціаліста і без досвіду роботи), позитивно - 24 % (наявність досвіду не є вирішальним чинником, що компанія готова навчати співробітника), 18% - скоріше негативно (тільки за виняткових обставин компанія може взяти випускника без досвіду роботи), 5% - негативно (шукають кандидатів тільки з досвідом роботи).

Згідно з даними опитування, відмовляють у прийомі на роботу з таких причин: відсутність важливих для роботи навичок - 30% випускників, низький рівень практичної підготовки випускників - 18%, низький рівень теоретичної підготовки випускників - 15%, завищені вимоги з боку випускників до роботодавця - 7%, завищені вимоги з боку випускників до зарплати - 5%, завищена самооцінка випускників - 3%.

Відзначається, що роботодавці при прийомі на роботу звертають увагу в першу чергу на теоретичні знання і практичні навички, досвід роботи, особисті враження від людини. По-друге, на спеціальність і рекомендації. По-третє, знання мов, додаткова освіта, стажування. По-четверте, волонтерський досвід, участь у громадських організаціях. Найменш важливими для роботодавця у прийомі на роботу є активність в соціальних мережах.

У 69% випадків роботодавці знаходять молодих фахівців на ринку праці, і у 31% - завдяки укладенню угоди з навчальними закладами на підготовку фахівців.

Зазначимо, що опитування проводилося в червні-серпні 2015 р. серед 173 роботодавців - представників середніх і великих підприємств.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України дозволило демобілізованим військовим вступити до вузу без здачі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).