SWIFT очікує нові кібератаки на світові банки

Середа 25 травня 2016 10:49
SWIFT очікує нові кібератаки на світові банки
Фото: система Організації всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій SWIFT (Reuters)

На думку глави SWIFT Готфріда Лейбрандта, крадіжки хакерами грошей Центробанку Бангладеш "стане вододілом для банківського сектору"

Система Організації всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій SWIFT обіцяє допомагати банкам стежити за підозрілою активністю і попереджає про нові кібератаки. Про це пише сьогодні видання "Ведомости".

"Кіберризики зараз великі, будуть нові атаки", – йдеться у заздалегідь поширеному тексті виступу гендиректора SWIFT Готфріда Лейбрандта.


За його словами, крадіжка хакерами грошей Центробанку Бангладеш "стане вододілом для банківського сектора". "Киберриски – головна причина, через яку я не сплю ночами", - додав Лейбрандт.

З лютого стало відомо вже про трьох спробах зламати IT-системи банків по фальшивих доручень SWIFT. Центробанк Бангладеш втратив 81 мільйон доларів, що зберігалися в ФРБ Нью-Йорка (і міг би втратити ще 850 млн дол.), в'єтнамський Tien Phong Joint Stock Commercial Bank не дав хакерам вкрасти 1 млн євро, а еквадорський Banco del Austro судиться в Нью-Йорку з Wells Fargo, з якого по системі SWIFT були виведені його 12 мільйонів доларів.

Новий план SWIFT забезпечить кращий обмін інформацією з банками, посилить вимоги до їх програмного забезпечення та вимоги до посередників, пише Financial Times. Клієнти SWIFT, як додає The Wall Streat Journal, будуть проходити аудит, який проведе незалежна компанія.

"SWIFT не всемогутня, ми не регулятор і не поліція. Успіх нашої роботи залежить від взаємодії всіх сторін", - зазначив Лейбрандт. У той же час керівництво SWIFT запевняє, що причиною крадіжки грошей у банків жодного разу не був злом її софта і тому вона не може нести відповідальність за злом банківських IT-систем.

Згідно з вимогами британських банків, SWIFT має встановити ПЗ, що буде відслідковувати незвичайні запити на переказ грошей і вимагати подальшого підтвердження, розповіла Bloomberg людина, знайома із ходом переговорів. За його словами, переговори знаходяться на початковій стадії і згодом буде потрібно схвалення Банку Англії і Асоціації британських банків.

У США член палати представників Керолін Мэлоуни зажадала звіту у ФРС, Федеральної корпорації зі страхування депозитів США і Контролера грошового обігу США про заходи, які вони вживають, щоб забезпечити адекватну систему контролю за кібератаками на банки США, повідомляє WSJ.

"Користь від всього цього в тому, що це дасть стимул фінансовим компаніям вибирати нові рішення, як, наприклад, використання технології блочних ланцюгів (blockchain) для вирішення подібних проблем", – сказав Bloomberg радник британського уряду з питань фінансових технологій Ерік ван дер Клей.

Нагадаємо, раніше глава Центробанку Бангладеш звільнився після крадіжки хакерами десятків мільйонів доларів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся