ua en ru

Студії Universal, Sony і Warner вимагають перегляду договорів з YouTube

Студії Universal, Sony і Warner вимагають перегляду договорів з YouTube Фото: найбільший у світі відеохостинг YouTube компанії Google Inc. (The Financial Times)

Про це напередодні повідомила авторитетна ділова газета The Financial Times

Звукозаписні компанії Universal Music Group, Sony Music і Warner Music у найближчі місяці можуть розпочати переговори щодо перегляду умов роботи в рамках ліцензійних договорів з відеохостингом YouTube. Про це повідомляє ділова газета The Financial Times.

За даними видання, представники рекордингового бізнесу занепокоєні тим фактом, що отримують недостатньо коштів за свій контент, доступний для прослуховування на інтернет-майданчику.


Водночас, як наголошується, жодна з трьох компаній звукозапису публічно не прокоментувала це питання. В основному правовласників музики хвилює невідповідність між обсягом творів, доступних для безкоштовного прослуховування на YouTube, і доходів від реклами, які генерують ці треки.

"Ми заробляємо копійки від реклами", - сказав FT топ-менеджер однієї з музичних компаній. За його словами, ситуацію не поліпшив навіть запущений в минулому році сервіс платної підписки YouTube Red.

Як заявляв раніше глава Apple Music Джиммі Айвин, частка YouTube в загальному споживанні музики становить 40%, але індустрія генерує тільки 4% доходів за рахунок YouTube.

Нагадаємо, студія Warner Music дозволить слухати свою музику в соцмережі "ВКонтакте".