ua en ru

Країни "Східного партнерства" синхронізують ринки телекомунікацій

Країни "Східного партнерства" синхронізують ринки телекомунікацій Фото: міжнародний ринок телекомунікацій (прес-служба депратаменту кіберполіції НП України)

Про це повідомили у прес-службі Нацкомісії держрегулювання зв'язку та інформатизації

Країни "Східного партнерства" (Україна, Молдова, Білорусь, Вірменія, Грузія, Азербайджан) створили експертні групи в рамках діяльності мережі регуляторних органів електронних комунікацій з питань бенчмаркінгу (BEWG) і використання діапазону частот 700 МГц (SEWG). Про це з посиланням на відповідне рішення установчого засідання у Тбілісі (Грузія) повідомили сьогодні у прес-службі Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

Як зазначається, у заходах, окрім представників України, взяли участь експерти інших країн "Східного партнерства", зокрема, Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Македонії, яка отримала членство в мережі наприкінці 2015 року, а також представники національних регуляторних органів країн-членів ЄС - Румунії, Литви та Німеччини.

Головою SEWG обрано Федеральне мережеве агентство, відповідальне за електроенергію, газ, телекомунікації, пошту і залізницю Федеративної Республіки Німеччини (Bnetz), віце-головою стала Національна комісія зв'язку Грузії (GNCC).

Експертну групу BEWG очолило Національне агентство з регулювання в галузі електронних комунікацій Республіки Молдова (ANRCETI), а віце-головою став Національний орган зв'язку Республіки Португалія (АNACOM).

Як зазначили в НКРЗІ, SEWG створено з метою визначення поточної ситуації у країнах-членах мережі в питаннях використання діапазону 470-694 МГц, 694-790 МГц, 790-862 МГц. За результатами роботи групи має бути вироблено пакет рекомендацій для кожної із країн-учасниць про підходи до проведення необхідних заходів, зокрема, перерозподілу спектру, реалізації цифрового дивіденду(ів), для забезпечення гармонізації використання певних діапазонів радіочастотного ресурсу (РЧР) на території "Східного партнерства" та країн-членів Європейського союзу.

На початку засідання кожна із країн визначила свої потреби та очікування від спільної роботи в рамках SEWG. Українська делегація ознайомила колег зі станом реалізації впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління у смугах частот 694-790 МГц, 790-862 МГц.

Крім того, сторони визначили цілі й методи роботи SEWG, відкоригували і доповнили опитувальник групи, який буде складати основу узагальнюючого аналізу, а також розробили проект технічного завдання для його подальшого затвердження усіма учасниками групи. В середині березня експерти мають зібратися для обговорення всіх пропозицій і доповнень та визначення переліку питань, які врахують інтереси всіх країн.

Робота іншої експертної групи - BEWG - передбачала проведення порівняння практичного досвіду національних регуляторних практик країн-членів "Східного партнерства" в питаннях збору та аналізу статистичних показників, подання звітності операторами ринку та накладання санкцій за неналежне і несвоєчасне виконання цих зобов'язань, застосування механізмів регуляторного впливу, а також нормативно-правової бази, що використовуються ЄС.

Також сторони обговорили перелік питань для робочих опитувальних форм, які охоплюють всі телекомунікаційні ринки, зокрема ринки фіксованого та мобільного зв'язку, широкосмугового доступу і платного ТБ.

"Окрему увагу було приділено питанням, які дозволять провести порівняння поточного стану відповідності національних законодавств до нормативно-правової бази ЄС у країнах-учасниках групи; наявного інструментарію для проведення аналізу ринків, а також умов взаємоз'єднання, доступу, роумінгу тощо. Для підвищення ефективності роботи експертної групи було використано аналогічний досвід Європейсько-середземноморської мережі регуляторів (EMERG), Органу європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) та Європейської комісії (ЄК). Результати роботи групи буде викладено в порівняльному аналітичному звіті, проект якого планується розглянути у жовтні-листопаді цього року", - йдеться в повідомленні.

Напередодні чергового пленарного засідання мережі регуляторних органів електронних комунікацій "Східного партнерства", що відбудеться у грудні, учасники експертних груп проведуть свої заходи в Києві для обговорення підсумків роботи та погодження планів на наступний рік.

Країни Східного партнерства створюють робочі групи для синхронізації своїх телекомринків із ринками ЄСnkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=99&id=984&language=uk

Опубліковано НКРЗІ 12 лютого 2016 р.

Як повідомлялося раніше, Євросоюз збільшить бюджет підтримки країн "Східного партнерства" до 150 мільйонів євро.

Нагадаємо, напередодні ЄС запустив російськомовну версію сайту.