Фахівці ПАТ "Волиньгаз" виявили факти крадіжок газу на понад 1 млн гривень

Фото: газовий вентиль (104.ua)
Фото: газовий вентиль (104.ua)

Більшість порушень зафіксували у великих містах і районах

За чотири місяці цього року фахівці  ПАТ "Волиньгаз" виявили майже 60 фактів крадіжок природного газу. Працівники газової компанії вже зафіксували порушень на суму майже 800 тис. гривень. У порівнянні з минулим роком  кількість виявлених крадіжок зросла вдвічі. Про це повідомляє прес-служба компанії.

З початку року спеціалісти ПАТ “Волиньгаз” виявили порушення в понад сотні побутових споживачів. Загалом порушникам доведеться сплатити за необліковане споживання більше 1,3 млн гривень. Найрозповсюдженішими махінаціями є втручання в роботу лічильників газу, самовільне відновлення газопостачання та підключення газового обладнання.

Більшість порушень зафіксували у великих містах і районах. Зокрема, в м. Луцьку та Луцькому районі нарахування провели для 36 споживачів на суму понад 700 тис. гривень. У м. Володимирі-Волинському та прилеглому районі - 14 споживачам нарахували майже 190 тис. гривень. До трійки лідерів “чорного списку” потрапило місто Ковель та два райони - Ковельський і Турійський. Місцевим споживачам за допущені порушення доведеться викласти з кишені 180 тис. гривень.

"Найчастіше до махінацій вдаються споживачі сільських місцевостей, в кого велика опалювальна площа. Однак люди повинні розуміти, що бажання зекономити насправді грає з ними у злий жарт. Крадіжки газу обійдуться набагато дорожче, аніж обліковане споживання. В результаті порушник заплатить за неврахований газ в розмірі граничної норми споживання, окрім того за крадіжку газу передбачена кримінальна відповідальність", – наголосив директор комерційний ПАТ "Волиньгаз" Андрій Карпомиз.

Після виявлення незаконних втручань більшість порушників визнає свою провину і сплачує за самовільний відбір газу передбачені законом штрафні санкції. Якщо ж людина не визнає своєї вини та відмовляється компенсовувати заподіяні збитки, питання про їх стягнення вирішується в судовому порядку. При цьому, за рішенням суду, на користь газорозподільного підприємства споживач-порушник має також сплатити ще й судові витрати.

ПАТ "Волиньгаз" застерігає споживачів від таких вкрай небезпечних дій, аби крадіжка газу не стала фатальною. Якщо ж вам відомо про факти незаконного споживання просимо повідомити на гарячу лінію товариства за номером телефону (0332) 77-69-30.  Анонімність гарантується.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся